Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Dupa ce am constat ca se aburesc proiectoarele la spalare, ma uit sub masina si surpriza: capacele de cauciuc nu mai erau. Nu stiu exact cum au disparut, pobabil au cazut (de cand am montat proiectoarele mi s-a parut ca nu se fixeaza chiar bine). Banuiesc ca nu sunt singurul care a patit-o. Asadar, gasesc sa cumpar asa ceva? Sau pot pune altceva in loc? Multumesc!
Skip ads

  • filcea

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am vazut ca am pierdut un capac de la un proiector si am bagat o punga in logasul acela sa nu mai intre apa.Nu stiu de unde putem gasi doar acele capace.
  • mocanuradu

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Se poate rezolva cu un capac de margarina sau ceva mai gros daca exista si silicon. Totul pe uscat.
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Mai detaliaza, te rog! Si inca ceva: nu ar trebui sa fie un material care sa reziste cat de cat la temperatura mare? Ca banuiesc ca se cam incalzeste zona pe acolo de la becuri...
Skip ads

  • mocanuradu

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu am incercat, era doar o idee dar cred ca rezista, ale mele inca sunt la locul lor dar 1 nu prea sta chiar fix si s-ar putea sa incerc si eu solutia asta, un capac de margarina taiat putin mai mare in diametru decat gaura,apoi lipit si dat de jur imprejur cu silicon. Nu stiu ce temperatura poate sa fie acolo dar eu am folosit silicon la dacie undeva unde temperatura era constant la 80 grade si a rezistat cu brio.
  • OctavianM

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am ramas fara capacul de la un proiector si ca idee de astupat acolo am luat o bucata de camera de camion si o sa ii fac un capac nou. Acum trebuie doar sa vad care e diametrul acelui orificiu. Dati si voi idei cu ce sa il lipesc Smile
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
tot la o camera m-am gandit si eu. si ma gandeam sa nu-l lipesc ci sa pun un colier din ala cu surub ca sa am acces usor la bec. La mine sunt proiectoare depo care din pacate cand vreau sa le reglez trebuie sa misc de placa aia unde e becul montat si inca nu sunt reglate bine...
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Pana la urma am rezolvat altfel: nu stiu daca asa o sa ramana definitiv dar cel putin temporar sunt multumit. S-au potrivit la fix niste capace de borcan de 400g din alea cu filet. S-au fixat destul de bine. Nu stiu cat de etanse sunt dar macar sa nu mai intre apa in ele...
  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salutare! Aveam proiectoarele de ceata cele stock, dar la inceputul anului am observat ca unul era putin crapat , probabil de la o piatra luata in mers.Nu am vrut sa-l schimb pt ca nu se prea observa.Intr-o dimineata un nene a dat cu spatele si , cu cuiul de la logan mi-a spart celalalt proiector.Buuuun.Mi-a luat altul l-a pus in service, si am zis sa il iau si pe celalat nou, ca tot era unu nou.Problema a fost ca eu am luat unul ieftin cca 80 lei facut la turci si care avea contactul foarte sensibil.Cand bagam mufa cadeau inauntru.Cel cumparat de nenea era ceva mai bun dar nici ala original.Aveam surpriza ca uneori sa functioneaza doar unu.Trebuia miscat.Am schimbat pe cel ieftin cu altu la fel de prost, si m-a ajutat cineva pana la urma sa pun pe direct contactul .dupa ce am facut legaturile trebuia pus capacul de cauciuc de sub proiector.Am crestat putin cat sa iasa firele , numai ca era cam slab si azi ieri cand am spalat masina am vazut ca nu mai era acel capac .Daca are cineva de vanzare va rog sa ma anunte.Credeti ca gasesc in targ sau undeva?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR