Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • madylix

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2008

  • Mesaj Privat
va salut cu respect !as dorii sa ma ajutati intr-o problema .am un opel astra din 1995 adusa din franta.am primit-o de la o ruda.ideea este ca nu am carte la masina. nu stiu si nici nu va pot da amanunte pt ca nu stiu nici eu.ingrijorarea mea este ca atunci cind voi putea sa o inscriu sau la RAR mi se va cere cartea .asa este???sau nu este neaparat? ati putea sa imi spuneti ce acte imi trebuie?si inca ceva in talonul ei nu e trecut emisiile de carbon .cum as putea sa fac sa aflu ? Sad
Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
fara carte nu o poti inscrie ,si referitor la ce euro este?este euro 2,eu am aflat ce euro este cand m-am dus la posta sa-mi platesc rovinieta si mi sa spus ce euro am dar nu numai acolo poti afla,te poti duce de exemplu la imatriculari cu certificatul masini si iti va spune
  • gustyn

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
nu e nevoie sa ai carte de identitate, trebuie sa ai doar certificatul de inmatriculare, contractul vanzare-cumparare intre francez si cel care a aduso si contract v-c intre tine si cel care a aduso atat. cu actele acelea mergi la rar, completezi un formular cu datele masinii si platesti la chiseu 283 RON si gata. Aia iti verifica seria ti-o pun pe tester etc, etc. si daca nu se vede bine seria la motor trebuie sa te duci la un notar sa legalizeze sau nu stiu ce (asta mi-a ziso ing. de la rar in cazul in care nu se vedea bine seria). Deoarece nu scrie ce euro este cei de la rar trimit codul motorului la bucuresti ca sa vada si sa verifice ce euro este. si dupa o zi de asteptare, iti dau toate actele.
  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
din anul 1995 sigur este euro 2
Skip ads

  • vl30tax

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
referitor la carte,poate ai dreptate gustin,dar sincer sa fiu eu nu credeam ca se poate fara carte
  • gustyn

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai eu acum 2 saptamani mi-am inmatriculat masina adus adin franta si aveam doar certificatul de inmatriculare si contractul v-c atat.
  • madylix

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2008

  • Mesaj Privat
va multumesc mult
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR