Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Hmmm, dar de ce vorbiti doar despre IGO? Alte programe mai performante/spectaculoase nu sunt? Embarassed
Skip ads

  • McFly

  • Mesaje scrise: 1,851
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sygic am auzit ca-i destul de bun, eu am versiunea PC, dar nu m-am jucat prea mult. Cica se da cu PNDurile Allview, dar este si versiune pt Simbian, chiar am un coleg care-l foloseste pe un nokia si e multumit.
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da am si io un prieten care lucreaza la o firma ce se ocupa cu actualizarea de harti si mi-a zis ca sunt cam la fel cele de sygic cu Igo si Mio ca lucreaza pe aceeasi platforma .
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ionutz2008 a scris:Da am si io un prieten care lucreaza la o firma ce se ocupa cu actualizarea de harti si mi-a zis ca sunt cam la fel cele de sygic cu Igo si Mio ca lucreaza pe aceeasi platforma .


Aha, inteleg baieti, deci cam toate sunt o apa si-un pamant.
Eu am un pda mio p360 digi walker cu chipset sirif star III, nu ar fi mai util sa folosesc mio map?Ce program are oare cea mai mare acuratete?
Si inca un lucru, am vazut mai demult la un amic, cand isi tasta adresele ii dispareau automat literele cu care nu mai puteau face parte din alcatuirea adresei(am vazut lucru asta ca e la igo2008 dar la el am vazut acum 2 ani deci se exclude igo08)
Mersi.
Skip ads

  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Igo 2006 plus face asa cum spui tu dar eu folosesc mai mult Mio V3 are grafica mai prietenoasa si plus de asta sta mai bine un pic la precizie in rest nu se deosebeste cu nimic fata de Igo ambele programe ruleaza pe aceeasi platforma si folosesc aceleasi harti,voci ,skin-uri si limbi difera doar grafica si stau si cata de cat bine la actualizare hartilor.
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am luat igo2006+ dar se pare ca instructiunile de crackuire sunt in maghiara iar cum l-am instalat eu imi da o eroare "Hardware ID error" .
Ceva sugestii?
Id-ul meu de mess e klubber_nights_on_fire in caz ca se "incumeta" cineva sa mi-l trimita direct pe mess Smile
Mersi.
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu m-a lasat sa dau edit si am mai dat un reply:

De precizat, am Mio p360 DigiWalker, chipset gps SirifStar III, windows mobile 6 classic.
Orice versiune de igo 2006 plus as incerca, aceeasi eroare...(igo 2006 merge)
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Pai,mie mi-a dat Cd de instalare pentru ,,sincronizare,, cu PC'ul.Se numeste ActiveSync.Mi-au dat un cablu USB,prin care sa conectez PDA'ul cu PC'ul si apoi,totul e ca la o camera digitala.
Skip ads

  • rpopa

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
KlubbHead a scris:Nu m-a lasat sa dau edit si am mai dat un reply:

De precizat, am Mio p360 DigiWalker, chipset gps SirifStar III, windows mobile 6 classic.
Orice versiune de igo 2006 plus as incerca, aceeasi eroare...(igo 2006 merge)


Vezi ca nu ii aplici corect crack-ul! Trebuie sa mai ai un igo.exe pe care sa il aplici peste cel instalat implicit de program. Daca il ai fa urmatorul expriment: copiaza-l in folderul unde ai kit-ul de instalare igo si executa-l direct de acolo.

Bafta!
  • nico3

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Y-GreK a scris:Pai,mie mi-a dat Cd de instalare pentru ,,sincronizare,, cu PC'ul.Se numeste ActiveSync.Mi-au dat un cablu USB,prin care sa conectez PDA'ul cu PC'ul si apoi,totul e ca la o camera digitala.


As fi vrut sa-l conectez (PC-ul) cu un receiver pe bluetooth ca am si un Nokia LD-3W si sa mearge pe laptop cam ca Autoroute. Dar nu stiu de unde setez conexiune intre pc si receiver ca nu gasesc nimic in meniul IGO. La Autoroute are setare de porturi, etc.
  • angajatul

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2007

  • Mesaj Privat
McFly a scris:In harta pentru 2006 am si eu, dar in igo 8, POI sunt stocate separat de harta, deci este nevoie de un fisier de genul romania.poi, la fel si pt cladiri, romania.3dl
Angajatule, daca le ai, pune-le te rog undeva sa le luam si noi.


uite aici http://rs131.rapidshare.com.../82532529/POI.rar

poate ai rezolvat intre timp.....dar daca nu....e toata europa Very Happy
  • cul15

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Eu am un HP ipaq 6515 , are windows mobile 2003 si folosesc IGO 2006 plus.Merge excelent si am cumparat un cd cracuit de pe net cu igo 2008 ptr pda si calculator sau laptop si mai are si igo 2006 plus si igo 2006 . Mie igo 2008 nu mi-a mers imaginea mi-o arata 3 d prea mare pentru PDA-ul meu si folosesc 2006 plus. Merge impecabil.
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!
Am intrat si eu de curand in randul celor care detin pe Opel un astfel de obiect.Extrem de folositor. Dar am cateva nelamuriri : am incercat sa copiez pe un alt SD card SD-ul original . La introducere imi da o prima eroare ,,Hardware Id Error" , apoi a 2 a eroare ,,Nu am licenta ptr aceste harti" si se inchide.
Cum trebuie sa procedez?
Daca se strica SD-ul original sunt in pom.
Multumesc
  • uzzykok

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Are cineva harta Canada..eu am o harta de canada...canada.fbl dar nu imi merge are idee cineva de ce ?merci frumos...
  • rpopa

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Din ce data este harta Romaniei pentru IGO8?

Multumesc!
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Eu am un Amcor 3500. Ce parere aveti despre acest dispozitiv?
Vad ca nu are conectare la PC.Mufa TMC ce este?
Si cum se poate sterge softul original si sa pun unul nou? Ca pana acum am incercat la iGo-uri de mi-a venit acrul si nu am reusit.
POI si camerele de supraveghere se stogheaza cumva pe harta .fbl sau in memoria lui?
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mufa TMC e pt. conectarea unui dispozitiv/antena TMC (Traffic Messaging Center) - da informatii despre trafic si te directioneaza in functie de blocaje, lucrari etc. In romania (cu r mic intentionat), evident ca nu exista un asemenea sistem.
POI si camerele de supraveghere sunt separate de harta, in foldere separate.
Despre "pacalit" aparatul sa mearga cu alte softuri nu ma pricep. Atat pot sa-ti spun, sa ai grija cand stergi ceva de pe el, sa ai backup facut sa nu-l omori de tot.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Backup am facut. Insa depin de serialul cardului SD se pare. Ca daca am schimbat harta romaniei cu o alta imi zice ca nu am licenta la ea. Pe mine asta ma doare.Eu am adaugat niste camere de supraveghere insa nu a facut nici un fisier in plus pe SD. Mentionez ca SD - ul il citesc cu card readerul.
Despre probleme de blocare a aparatului am mai citit pe aici.
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
rpopa a scris:Din ce data este harta Romaniei pentru IGO8?

Multumesc!

E ultima aparuta pentru igo8. De prin februarie. Ultima pentru igo 2006+ e din aprilie, dar nu merge pe igo8.
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cine ma poate ajuta cu harta Slovaciei. Am nevoie de ea azi (15.05.2008). Ptr Igo2006+.
Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR