Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • mmitrut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Cocosel, problema ar fi simpla daca ai fi deficitar la semne de punctuatie. Dar tu ai carente mari in ceea ce priveste coerenta in idei si in exprimare. In doua propozitii te contrazici de trei ori si apoi te spargi in figuri ca ai bani de Mercedes si ca cel care te contrazice are caruta de Opel. Daca nici asta nu e atitudine manelista, atunci mama omida a fost cercetatoare NASA.

Btw nu reusesti sa ma ataci criticandu-mi fierul. Spre deosebire de tine statutul meu social nu sta intr-un morman de fiare pe care sa troneze o sigla de prestigiu. Asta o constat doar la unii ca tine, la negri si tigani!

Nu are rost sa continui disputa asta cu tine. Niciodata nu vei fi barbat incat sa recunosti ca ai batut campii. Tu te crezi barbat doar cand iti plimbi basinile intr-o vechitura de Mertz, da' nu orice Mertz, ci AMG, din care iti scuipi cojile de seminte pe prostii aia de opelisti care nu stie ce-i ala AMG.


Succesuri cu masina ta cea scumpa si faloasa!

Da, e UNICAT, si merge mai bine decat un Opel, si chiar si Opel-urile imi plac mult, si eu nu cred ca doar negrii si tiganii au Mercedes, dar de vectrele b "tunate" (folii cat mai negre si cat mai multe abtibilde si manele cat mai tari) care se plimba prin tara, ce spui? La orice Mercedes la care te-ai uita indiferent ca e nou sau ca e vechi, vezi clasa. Daca le compari pe ani. Nu sa pui w124 cu Vectra C. Ma rog, bat campii si tu si mai si, la fel sunt si eu pasionat de Mercedes si oricat mi-ai spune despre el tot Mercedes ramane pentru mine. Si nu am zis nimic de opelisti Smile
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mmitrut a scris:La orice Mercedes la care te-ai uita indiferent ca e nou sau ca e vechi, vezi clasa.




  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca fac off-topic Smile) . Dar nu ma pot abtine , bieluta iar a comis-o ? Hai sa punem mana de la mana sa strangem cate ceva sa il trimitem undeva in concediu in perioada asta care va sta fara Clubopel.com Smile) . Eu incep primul si ii donez o vuvuzela Smile)
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Victore, in locul tau m-as abtine rau de tot de la comentarii de-astea.
S-a hotarat penalizarea rapida a oricarui membru de club care redeschide subiectul despre suspendarea, penalizarea sau faultarea colegului biela.
Flame-ul se sanctioneaza dur!
Subiect inchis.
Skip ads

  • mmitrut

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2010

  • Mesaj Privat
AAAA biela, cauti Mercedesuri, ma bucur. Iti place? Mie da, chiar as vrea sa il am acesta Smile Sigur se uita mai multa lume dupa masina asta decat dupa un Ferrari
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mmitrut a scris:AAAA biela, cauti Mercedesuri, ma bucur. Iti place? Mie da, chiar as vrea sa il am acesta Smile Sigur se uita mai multa lume dupa masina asta decat dupa un Ferrari

Chiar nu intelegi sa nu mai agiti apele? Gata cu scandalurile pe acest forum. Reveniti la viteza maxima data de cei 101 CP de sub capota masinii personale. Wink
  • tuodrel79

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sal
vectra b z16xe 101cp 200 km/h pe autostrada soarelui cu un cosum de 15 % pe mid
  • crazy

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am un Vectra B-98 cu motor X18XE-1799cmc cu schimbator automat,adevarul e ca cutia automata nu te lasa sa turezi motorul si nici nu am turometru insa in schimb am buton pe schimbator cu functia sport.
Functia normala(fara sport)este o functie care are grija de consum si motor cu care am atins 160km/h in Oradea pe soseaua Borsului(drum cu 2 benzi pe sens)seara cu inca 2 prieteni(total 3 cu mine) persoane in masina ca cred ca si asta conteaza si sunt sigur ca mai mergea numai ca din cauza gropilor si satului unde des se instaleaza radare(Sintion) nu am vrut sa intru cu 160 la ora in plus ca cei doi baunau sa las mai incet.In general mergea bine si era destul de stabila.
Cu functia S-port nu am incercat inca pentru ca in 2 minute imi inghite aproape un rezervor de benzina dar cu acea functie parca as schimba motorul de sub capota cu unul nou,daca o sa incerc o sa va spun cit am atins.Dar in general ma pot tine dupa masini noi cu schimbator manual,pina el schimba al meu se accelereaza,am facut testul ieri cu un Volvo V40-parca era, se grabea omul(Calea Clujului).
Am auzit de la un prieten ca se poate face chiptuning pe masina(nu traditionala de scos limitare) si iti poate creste puterea si cuplul masinii cu un consum mai scazut,m-am uitat dar e c-am scumpa treaba asa ca raman la tuningul din fabrica(S).
Skip ads

  • Yozzy007

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Eu am un Vectra B din 1998 1.6 16v adica x16xel ... Si am mers cu maxim 195km/h.... Ce e drept motorul are 240.000 km .. Deci destul de mult.
Eu unul ma declar multumit! Very Happy
  • Micutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. 200km/h anu trecut spre targoviste cu vectra b din 96 x16xel :X:X senzatii tari mai ales ca mai aveam inca 3 persoane in masina. Dar nu as mai repeta performanta asta in romanica noastra draga.
  • maxxwave

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
iam dat si eu 160 maxim pe drumul de la sculeni cum te duci la avama
mentionez ca is incepator am abia 1000 km facuti
!
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
190 max mai mult nu ia nici daca o tragi cu avionu
Skip ads

  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=2FHLzWwghmU
pt mmitrut: asculta ce zice dupa 2 min...ca e vb de stralucitul AMG.....si de caruta de opel Twisted Evil


Ultima modificare facuta de Negreanu la Vin 23 Jul, 2010 11:29 am
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
jd3rul a scris:Vectra C 1.6 16v 74kW .
200km/h autostrada . E limitata pare-mi-se la 200 .

Da da... E limitata ... De motor.
  • surubel

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2009

  • Mesaj Privat
205 pe gps,pe benzina,cu benzina de 100
  • ciprip

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
maxim am mers cu 180 km/h pe Autostrada Soarelui ..... ma luasem dupa o masinuta mai mica si eram curios cu cat merge aia .... aia avea mult mai mult Smile. Masina mai putea mult peste 180 ... dar ... mergeam la consum si siguranata ca aveam in fata inca 500 km de facut.

Masina Vectra B 2.0DTH 101 cp
  • adrian terinte

  • Mesaje scrise: 1,240
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
INGERUL NOPTII a scris:Vectra C Y20DTH pe autoband in germania 220 si si nu chinuita

oare de la cat se chinuie?
y20dth se cam chinuie de la 170-180 in sus

eu nu am mers mai mult de 160,din motive de siguranta si nu sunt vitezoman
vectra b y20dth
  • Dragalashu_shick

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2010

  • Mesaj Privat
200 /h motor y 20 dth,vectra c in drum spre grecia,apoi m-a luat radaru in bulgaria cu vreo 135;))
  • jd3rul

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2009

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:
jd3rul a scris:Vectra C 1.6 16v 74kW .
200km/h autostrada . E limitata pare-mi-se la 200 .

Da da... E limitata ... De motor.


cu o a 6-a treapta ar mai fi mers putin
  • sorente

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2008

  • Mesaj Privat
am prins 200km/h, am schimbat a 5-a pe la vreo 155 Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR