Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • german ocsi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 1000 cc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sal am o problema cu gentile am unopel corsa si de curind miam cumparat genti dar astea sunt mai mari decit celelalte . am avut pe r 14 si acum am pe r 15 dar nu sunt trecute in talon . ce ar trebui sa fac ca sa fiu legal[ r 15 . 185/55]
Skip ads

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
sa te plimbi intai pe la rar si dupa la politie, sa dai vreo 500mii am inteles ca sa ti le treaca in talon (nu-ti recomand sa faci asta..... mergi asa cu ele ca nu se intampla nimic)
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
majoritatea corselor pe care le-am intalnit au trecute si in talon r15 asa ca presupun ca nu o sa te opreasca militia sa te intrebe de sanatate. dar daca vrei sa fii in legalitate poti face ce ti-a zis roby acolo
  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Totul este legal pana la proba contrarie.
Ce trebuie tu sa citesti tot ce scrie in talon?
Tu asa ai cumparat masina, nu?
Skip ads

  • german ocsi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 1000 cc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
yangzi a scris:Totul este legal pana la proba contrarie.
Ce trebuie tu sa citesti tot ce scrie in talon?
Tu asa ai cumparat masina, nu?
sal nu asa am cumparat masina am luato cu r 14 pe ea si eu am pus r 15 pe ea ca e mai inalta si da ma bine si mn de ras.
  • german ocsi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 1000 cc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
robytza a scris:sa te plimbi intai pe la rar si dupa la politie, sa dai vreo 500mii am inteles ca sa ti le treaca in talon (nu-ti recomand sa faci asta..... mergi asa cu ele ca nu se intampla nimic)
sal si ms mult pt raspuns
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
yangzi a scris:Tu asa ai cumparat masina, nu?


Crezi ca are vreo importanta, cum ai luat masina, in fata legii/politaiului? Eu perosnal nu cred..
Asa ca poate ar fi mai bine sa iei masuri si sa intri in legalitate sau mergi la risc, ca poate niciodata nu o sa te intrebe nimeni nimic.Treaba cu legalitate ar fi buna caci de aia sunt facute legile, sa fie respectate, de catre noi toti.Gandeste-te asta e o mica chestie si neimportanta, dar exista si chestii mai importante.Poate ca ar trebuii sa ne gandim cu totii sa respectam legea asa cum e ea buna/rea, sunt sigur ca ulterior ne-ar fi mai bine la toti...
  • german ocsi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2001 1000 cc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
andrei0481 a scris:
yangzi a scris:Tu asa ai cumparat masina, nu?


Crezi ca are vreo importanta, cum ai luat masina, in fata legii/politaiului? Eu perosnal nu cred..
Asa ca poate ar fi mai bine sa iei masuri si sa intri in legalitate sau mergi la risc, ca poate niciodata nu o sa te intrebe nimeni nimic.Treaba cu legalitate ar fi buna caci de aia sunt facute legile, sa fie respectate, de catre noi toti.Gandeste-te asta e o mica chestie si neimportanta, dar exista si chestii mai importante.Poate ca ar trebuii sa ne gandim cu totii sa respectam legea asa cum e ea buna/rea, sunt sigur ca ulterior ne-ar fi mai bine la toti...
asa zic si eu si am inteles ca trebe sa merg la o reprezentanta opel pt o adeverinta si peurma la rar.si ms
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sincer nu stiu procedura, asa ca nu te pot ajuta
Inceraca sa te duci direct la rar si sa ceri informatii exacte acolo.(oficiale haha)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR