Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vgv21

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am cumparat zilele acestea o macara electrica fata Vectra B. Este aftermarket insa este noua si functioneaza bine merci. Problema este ca motorul celei originale este alimentat de 6 fire si cel aftermarket de 2. Din cele 6, doua sunt mai groase, iar daca le cuplez la motorul nou, intr-un sens ridica iar daca le inversez coboara geamul, fara sa apas pe buton si ramane cuplat asa. Am incercat sa pun motorul original dar spre disperarea mea nu s-a potrivit. Intrebarea mea este cum leg firele.
Multumesc!
  • Florea Mihai

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2008

  • Mesaj Privat
sa trimiti culoarea firelor (a mufei originale), cele 2 fire groase din cele sase ale mufei sunt practic +12V si masa care sunt pe ACC (pe contact), motorul cel nou il vei putea pune doar cu relee (adica sa facem o romaneasca de-a noastra) un schimbator de sens cu relee, trebuie sa ai citeva cunostinte de electrica.
  • vgv21

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Problema s-a rezolvat. Nu stiu sa va explic exact pentru ca nu am rezolvat-o eu ci sorin03aib, astfel ca poate explica celor interesati, insa in principiu a facut bypass peste electronica pana la relee si acum geamul merge super. Adica geamul nu se mai ridica singur daca tii mai mult apasat butonul, nu mai da inapoi daca intalneste un obstacol, dar merge sus si jos, adica exact dupa ce tanjeam. Multumesc.
  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
cit ai dat p macara
im itrebe si mie pt dreapta fata ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR