Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • doru.escu

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Ce parere aveti despre pretul unei inst de AC completa, pt motorul de 1,7 dti/astra g, la pretul de 400 euro?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
defineste compoeta. Include si montaj? Parca am mai vazut o discutie de genul asta, zi sicea lumea ca sunt si ceva suporti pe la motor/radiatoare care sunt altfel, deci ... atentie...
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
este un pret ok dar mare atentie la detalii ....compresor ,2 tipuri de conducte ac,modul clima, instalatie electrica ,radiatoare,burlanul interior cel care distribuie aerul ,blocul de comanda ,relee, sigurante,curea alternator....manopera e inclusa ?si freonul?
  • doru.escu

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
In afara de relee si sigurante (de care nu mi-am dat seama)omul mi-a spus:compresor cu suport si cablul electric, condensorul cu ventilator, vaporizator cu carcasa de plastic daca zic bine, butonul cu cablurile electrice, filtru, tevile si furtunele.Montajul la un service dar suntem prieteni si are o dat la mine(deci gratis), freon 100-120 ron .Instalatia este de pe o masina identica dezmembrata.Poate mai sunt si alte siretlicuri, daca stiti ar fi binevenite.Si bineinteles interventie la ECU sa vada AC 100 RON.
Skip ads

  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
ECU musai programat din TECH 2 ,,cu clima,,si merge da nu cred ca-i stress, mama natura e zgarcita in grade,acuma
  • doru.escu

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Totusi imi fac orecum probleme cu demontarea si montarea bordului in totalitate.Oare nu incepe sa scartaie sau sa se rupa ceva ?Ce parere aveti?
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca se lucreaza finut nu ar trebui sa apara greieri, iar daca temperatura ambientala e de 10-15grC, sunt mici sansele sa crape vreun plastic la demontare
  • doru.escu

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Deci cu rabdare si pricepere ar trebui sa iasa o treaba buna, nu?As vrea sa va intreb cam ce probleme de nepotrivire sau altceva ar putea aparea la montajul asta?Multumesc tuturor.
  • dan.opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Signum 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
doru.escu a scris:Deci cu rabdare si pricepere ar trebui sa iasa o treaba buna, nu?As vrea sa va intreb cam ce probleme de nepotrivire sau altceva ar putea aparea la montajul asta?Multumesc tuturor.

Probleme nu ar trebui sa apara ,noi am facut asta de cateva ori, ce nu iese perfect este gaura din caroserie dintre burlanul distribuitor aer din interior si conductele de clima ,am modificat si din ac in climatronic si a iesit Made in GM. Curaj si bunavointa si un plus de... stiinta Laughing
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,542
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cureaua de accesorii e diferita..cre ca e mai lunga
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR