Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
isi face aerisirea automat la un moment dat ca si la mine la fel a fost si m-am speriat initial dar pana la urma si-a revenit si e ok acum...
Skip ads

  • zalexandru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salutare am si eu aceeasi problema lichid de racire in interior , e pe partea soferului ca sta si masina parcata inclinat pe stanga probabil daia , dar eu caut un mecanic ca singur , nu cred ca voi reusi , nu am nici groapa nici surubelnitele necesare si nici dexteritatea unui mecanic , astra g 2001 1.4 16v cu ac. , Bucuresti , daca ma puteti ajuta sau sa imi spuneti unde ma pot duce sa fie si repede si ieftin si de incredere , (si cu p... in cu.... si cu sufletul curat , ceva de genul) v-as fii recunoscator dau si o bere , ms mult si Sarbatori fericite .....
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cauta-l pe alcaffera e din Turnu Magurele si te va ajuta
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
crad ca si la mine e cazul sa ii schimb garniturile deoarece presurile din dreapta fata(pasager) storci apa din ele...jos nu mai vorbesc...masina consuma in jurul a 100 ml de antigel pe saptamana, in alta parte u mai am pierderi...
Skip ads

  • mariuscinca75

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2010

  • Mesaj Privat
As dori si eu sa imi spuna cineva unde as putea sa gasesc si eu horingurile astea sau cum le spune ca si eu cred ca trebui sa mi le schimb...va multumesc si imi cer scuze daca deranjez pe cineva cu prea multe intrebari dar sunt nou in club...
  • mariuscinca75

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pentru roadrunner79 iti multumesc pentru mes. care mi lai trimis dar tin sa te anunt ca am dus masina la mecanic si spre surprinderea lui cind a demontat aklo unde mi-ai zis tu a gasit totul uscat si numai plin de praf ,atit ,nu se vede nici o scurgere pe nicaieri ,ai cumva vreo ideie pe unde ar fi putut sa imi ajunga antigelul pe mocheta s+d ?!a zis sa mai merg cu ia asa pina dupe sarbatori si sa tin sub control antigelul din vas si daca mai scade sa merg la el ,tin sa mentionez ca mecanicul imi este prieten si nu ma costat nimic decit o atentie din partea mea.....
  • mariuscinca75

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2010

  • Mesaj Privat
la multi ani !poate sa imi spuna cineva pe unde ar fi putut sa imi ajunga antigel pe mocheta fata s+d, daca ama fost cu masina la mecanic si a demontato si acolo la calorifer era totul curat si numai plin de praf in rest nimic ,nici o urma de antigel sau alteva?!
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sunt doua posibilitati. Ori ai o scurgere pe la tevile de la calorifer ... fac un cot in sus de la calorifer si ies afara pe la mijlocul panoului. Ori ce ai tu pe mochete nu e antigel si atunci ar putea fi infundata scurgerea de la filtrul de polen si AC.
Skip ads

  • roadrunner79

  • Mesaje scrise: 226
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nici la mine nu se vedeau urme evidente de antigel curs de la garniturile de la calorifer. daca tot ai umblat acolo trebuia sa le fi schimbat, scapai de o grija.

umezeala de sub pres e sigur antigel? culoare rosiatica si dulce la gust?
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu mai dati sfaturi deastea cu gustu dulce ca ajunge omu la spital. E foarte toxic, dezintegreaza membrana celulara, si cu potential cancerigen crescut. Nu conteaza daca e pe baza de propilenglicol sau de etilenglicol tot efecte nasoale are. Hai la multi ani!
  • mariuscinca75

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Da sigur era antigel ,pentru ca era rosu si putin gras ,mecanicul a zis ca a desfundat acea scurgere de la ac , ca era infundata dar ce treaba are aia cu antigelu de pe mocheta?! Oare?
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
daca scurgerea de la filtrul de polen e infundata cand dai drumul la AC la fel iti inunda presurile, mai ales cel din dreapta dar cu apa (condens). Daca e antigel 100% da ori pe la oringuri ori e spart caloriferu ori sunt sparte tevile care merg la calorifer. alta varianta nu e, mai ales ca e si vizibil cum il pierzi din circuit. desfa masina si da drumul la caldura ... trebuie sa se vada pe unde pica. SPOR!
Skip ads

  • mariuscinca75

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Vreau sa va spun ca dupe ce am desfacut atunci la caloriferul din interior si nu am gasit nimic la citeva zile era lac la picioarele mele si dreapa ,astazi a mai demontat mecanicul odata si a gasit acele garnituri din interiorul tevilor de la calorifer erau subtiate si crapate ,pe aklo curgea ,asa ca am mers la reprezentanta opel (CALEA VITAN)am luat un set de garnituri care a costat 42ron,l-ea schimbat si acum sa vedem rezultatul sa speram ca numai curge... Laughing Cauta si vei gasi!
VA MULTUMESC pentru sfaturi..
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
deci pana la urma tot au fost renumitele O-ringuri si la tine... Wink bine ca le-ai rezolvat...
  • remustm

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
roadrunner79 nota 10 pentru tutorial. Am vrut sa schimb si eu garniturile dar am observat ca de o saptamana nu am mai complectat antigel deoarece nu era nevoie.Inainte complectam cam 100gr la 100km si sub pres la sofer este ud cu antigel.Am desfacut tot pana la calorifer si acolo este totul uscat.La mine este caloriferul direct pe acele 2 tevi , fara ghidajul acela de plastic.Mai merg asa putin si sa observ daca mai scade din vas este clar ca sunt garniturile ,dar fiind cald acolo jos poate ceea ce se scurge se usuca foarte repede (de pe conducte).Sunt pregatit cu garniturile si mai mult ca sigur va trebui sa le schimb.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
e mai bine sa le schimbi inainte sa iti ude prea tare mocheta ca apoi stai mult si bine pana cand o sa se usuce... eu am stat toata vara trecute cu masina deschisa si la soare si abia in toamna era complet uscata...
  • remustm

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai cineva mia zis ca atunci cand ,dupa,ce am schimbat garniturile sa desfac plasticul de la prag ca apoi sa scot acel pres de pasla de sub mocheta , sa il spal bine si sa nu il pun inapoi decat dupa ce este mocheta foarte bine uscata.Intre timp sa bag in locul presului de pasla :paturita absorbanta .Cica are efect si absoarbe apa mai repede.
  • bobi20

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut imi puteti da si mie codul dupa ambalaj la aceste oringuri ma intereseaza oringuri pentru sistem behr.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
era undeva pe forum o poza cu ambalajul original daca nu ia legatura cu Eduard33 parca asta e userul sau intreaba la un magazin de piese auto straine ca ei stiu...
  • remustm

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
[quote ="bobi20"]Salut imi puteti da si mie codul dupa ambalaj la aceste oringuri ma intereseaza oringuri pentru sistem behr.[/quote]

Salut,codul este 9117284 ,iar la timisoara este 43 lei, dar la rolling iei garniturile simple mult mai ieftin.Trebuie decat sa duci o garnitura veche.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR