Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • parazitu7eu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
buna.am o vectra b din 2000 climatronica 1,6 16 supape benzina.dela o bucata de vreme masina e din ce in ce mai puturoasa in mi se aprinde si mi se stinge motorasul galben neincetat.cand debraiez motorul tremura tot si nu are pic de fortza oricat ai accelera la debraiere.consumul e crescut...am puso pe teter si tot ce mia zis e ca amestecul de aer benzina e gresit.nici na incercat sa faca ceva chiar din contra mia zis sa o arunc(mai simplu pt mecanicii italieni nu? Razz )are cineva un desen cu senzorii sa ii pot gasi sai curatz sau sai comand cum imi dau seama care is dusi cei de facut:(va rog mult ajutati-ma
Skip ads

  • Cod

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Daca testerul iti spune ca amestecul e incorect atunci iti poate fi defect debitmetrul.
  • mykutzu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
asa a patit un vecin la un astra nu tragea deloc , nu avea viata in ea si era de vina debitmetru...si s-a interesat si unu nou costa 450 ron si asa s-a dus la dezmembrari si la luat cu 50 ron.
  • parazitu7eu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
dar am inteles ca motoarele x16xel nu are debitmetru ci 2 senzori de aer unu dupa filtrul de aer si celalalt nu il gasesc...nu este adevarat?
Skip ads

  • marius_cret

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu are debitmetru ai dreptate doar unu sau doi senzori,mie imi facea asa cum zici tu dar dupa ce am schimbat valva egr si-a revenit.Nu zic ca si tu ai avea acelasi lucru dar este cel mai plauzibil.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
ce eroare dadea pe tester?
amestec incorect poate fi din multe cauze:egr,senzor temperatura,bujii,sonda lambda,etc
mergi la un tester si vezi macar coduri de eroare.
  • parazitu7eu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
o sa merg sambata sau luni la opel direct...mam lamurit cu mecanicii din italia dak nu vin asa cu ea acasa si o sa merg la un tester...am fost si azi si ala nu a vrut sa mio regleze mia reglat doar instalatia gpl.trebuie sa merg la el sa imi schimbe ceva ca a dat comanda si langa el este service opel.incepe sa faca din ce in ce mai rau...azi mi sa aprins abs-ul si nu vroia sa se stinga si motorashul galben(doar pe benzina)...offff si cum mergea masina asta candva:(.Va multumesc mult sper sa revin cu problema rezolvata poate va ajuta pe cineva:)Multzumesc inca odata!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR