Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Prieteni,
incep planificarea concediului...mi-am luat bilete la mare de pe 27 iunie...si pentru traseu (Cj-Ct) m-am gandit la 2 variante..si am intentia ca la dus sa trec de la Bv prin Valenii de Munte (1A), sa innoptez la Cheia (am gasit ceva pensiuni pe net) si sa plec mai departe a doua zi pe varianta ocolitoare Albesti-=Harsova (drum facut anul trecut ce mi s-a parut degajat, lejer, no stress)
la intoarcere vreau sa ma duc pe cealalta varianta- Buzau-Intorsura Buzaului si sa ma duc la Tusnad (langa Sf Gheorghe, CV)
dat fiind faptul ca nu sunt grabit, fac cate 350 km pe zi....
vreau sa stiu de la voi daca drumurile astea sunt ok...am fost pe valea prahovei anul trecut si stiu ca alea sunt bune...imi rup masina sau nu pe aceste rute?
merci
ps. plec cu sotia si copilul.....trebuie tinut cont de asta..
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Buzau-Brasov e bun de tot
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
alxgudea a scris:Prieteni,
incep planificarea concediului...mi-am luat bilete la mare de pe 27 iunie...si pentru traseu (Cj-Ct) m-am gandit la 2 variante..si am intentia ca la dus sa trec de la Bv prin Valenii de Munte (1A), sa innoptez la Cheia (am gasit ceva pensiuni pe net) si sa plec mai departe a doua zi pe varianta ocolitoare Albesti-=Harsova (drum facut anul trecut ce mi s-a parut degajat, lejer, no stress)
la intoarcere vreau sa ma duc pe cealalta varianta- Buzau-Intorsura Buzaului si sa ma duc la Tusnad (langa Sf Gheorghe, CV)
dat fiind faptul ca nu sunt grabit, fac cate 350 km pe zi....
vreau sa stiu de la voi daca drumurile astea sunt ok...am fost pe valea prahovei anul trecut si stiu ca alea sunt bune...imi rup masina sau nu pe aceste rute?
merci
ps. plec cu sotia si copilul.....trebuie tinut cont de asta..


Nu te-ai gandit bine , parerea mea .
Drumuri f bune :
Cluj - Mures - Brasov - Intorsura Buzaului - Buzau - Urziceni - Slobozia - Harsova - Constanta ( toate sunt drumuri foarte bune ... nu stiu Cluj - Mures cum e ) ;
Daca te duci spre Tusnad e foarte frumos , insa drumurile sunt cam rupte in Harghita - Covasna in general .
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
multumesc...Cj-Bv inclusiv cel de Mures e superok..e e60, fara probleme mari. Acuma ca m-am lamurit cu Buzau-Brasov mai ramane varianta cu Bv-Valenii de Munte-Ploiesti....astept pareri
Multumesc!
Skip ads

  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
alxgudea a scris:multumesc...Cj-Bv inclusiv cel de Mures e superok..e e60, fara probleme mari. Acuma ca m-am lamurit cu Buzau-Brasov mai ramane varianta cu Bv-Valenii de Munte-Ploiesti....astept pareri
Multumesc!


Drumul este super ok, singurul inconvenient sunt tirurile sunt o gramada si.... drumul este ingust adica sunt doar 2 benzi de circult, dar ai un peisaj care zic ca merita. Te poti oprii si la Cheia ca sa vezi antenele gigant Smile

Bafta
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
multumesc de sfat..la cheia am sa stau chiar o noapte asa, ca sa nu fiu tare obosit pe cand ajungem la mare...
multumesc mult prieteni!
alex
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Drumul dintre BV si Valenii de munt este facut acum 2 ani si este impecabil (inainte era moarte curata) deci poti circula fara probleme.In 20 martie am plecat cu microbuzu din ploiesti spre CT.Am mers pana la Albesti-PH si apoi pe drumul spre mare cel styut,dar dupa Ciolpani in colo era o portiune de cativa km in lucru doar pe o banda.Sper sa fi terminat cu asfaltarea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR