Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • George ANA

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor! As avea si eu o rugaminte la unii dintre fotografii profesionisti . Vreau sa intru intr-o competitie cu poze cu masina. Sunt eu si inca trei colegi de liceu. As vrea sa ma ajutati cu sfaturi pentru a realiza poze deosebite, din diverse unghiuri... cine imi poate da un sfat, este binevenit. Multumesc!
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Fara a ma include in categoria fotografi profesionisti, nici macar in cea de fotografi cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii despre concurs, cate poze trebuie sa trimiti, de ce aparatura dispui etc. Si nu in ultimul rand sa pui un link catre prezentarea masinii tale sa stim care ii sunt punctele forte.
  • George ANA

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu conteaza numarul de poze, doar pesta 15
dispun doar de un aparat foto de 4mpx si un telefon cu camera de 5, iar link-ul cu prezentarea masinii vine imediat. trebuie sa il caut
  • George ANA

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
link cu prezentarea masinii:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=77370
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pentru ca ai o Vectra B2 foarte frumoasa eu as merge pe cateva poze in 3 decoruri:
- industrial, ceva hala industriala. Poze i-as face pe tema: felina cand pandeste prada;
- poze undeva pe drum de tara, la apus pe un fundal frumos. Aici trebuie sa fie meritul fotografului care sa gaseasca compozitia potrivita;
- avand profilul foarte frumos ar merge si un panning.
La poze cu telefonul nici sa nu te gandesti. Nici compacta nu prea merge dar nah...
  • George ANA

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
multumesc pentru sfaturi. sincer, zona industriala nu prea am unde, decat pe un santier, unde lucreaza tata... panning nu stiu cum as putea sa fac, dar poate reusesc, iar chestia cu apusul... ar merge mai degraba un rasarit... la apus masina nu mai circula si eu personal nu am cum s-o plimb:)... multumesc oricum pentru sfaturi si aprecieri
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR