Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • horror_men2000

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salutare la toata lumea!am si eu o mica problema.in dotarea masii mele nu exista bricheta auto.mentionez ca este o corsa B,model97,fara nicio optiune(ac,abs,esp etc.).am nevoie de bricheta pt antiradar saumodulator fm
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
daca te pricepi cat de cat la electrica iti poti monta tu
ai 2 solutii. te duci la orice magazin de piese si cu in jur de 10 lei iti cumperi bricheta sau la un dezmebrari sa iei una originala de opel
dupa care urmeaza montajul. ai nevoie de un minus si un plus (normal) acum plusul ikl poti face permanent sau doar cand pui contactul.

last edit : observ ca esti din botosani. daca ai drum prin iasi sau ceva ma anunti si daca vrei te ajut.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu pot sa cred ca o masina iese din fabrica fara bricheta. Shocked
Daca la tine este totusi asa, cred ca cel mai potrivit ar fi un adaptor pt bricheta ... iti trebuie doar un + si un - in rest le ai pe toate. Daca nu te pricepi poti apela la orice electrician auto de incredere.


Acest adaptor costa 19 ron si ai 3 mufe ... am si eu asa ceva si pot sa spun ca sunt super multumit.
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Aceeasi situatie, ford-ul inca mai face asa, fara pachet fumatori nu ai bricheta. Si eu vreau de asemenea bricheta, si nu stiu unde sa pun. Oricum, daca as lua, as lua de vreun magazin de piese opel, sigur se mai fac.
  • radu91

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1993 2.0i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2008

  • Mesaj Privat
buna am si eu un opel vectra din '93 cu motor de 2.0 si nu mia mai mers bricheta
siguranta nu era batuta nimic
dar am legato la becut de la bricheta nu stiti ce ar putea avea ca nu vreau sa o las asa ca poate nui bine
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR