Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
ady negoita a scris:..cumva mai apare vreo camera pe linga deva ..

sigur apar, am vazut o emisiune locala in care se spunea ca sunt pregatite 10 camere fixe pentru tot judetul HD , cele mai multe vor fi amplasate pe DN7 in zonele cu cele mai multe accidente (Ilia - Gothatea, Deva - Orastie), dar si pe drumuri ( Simeria - Petrosani, Deva - Brad,etc). Posibil ca primele camere sa fie montate chiar de anul asta.
Skip ads

  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
S-a pus in functiune camera de la Pufesti/Vrancea.. Aseara am trecut pe acolo si era functionala (lucru confirmat de detectorul de radar).
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
vom vedea si mai vb noi dupa aia,atunci sa puna camere cind vom avea drumuri ca lumea,dar pina atunci mai vedem noi daca vor pune camere, ca au mai pus ei radare fixe si apoi leau luat jos exemplu simeria veche ,iesirea spre orastie!
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
daca iti vine scrisorica in care cere sa dai cine a condus masina ce poti face?
eu am primit in posta un aviz de la curiero, dar nu ,-m-am dus sa ridic plicul cand am auzit ce contine. Daca nu il ridic ce se intampla? Ms.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu tare cred ca e de la Talmaciu, au pus camera si posibil sa va fi luat la intoarcere pe valea Oltului. Daca primesc si restul URAGAN etc. e sigur e acolo. De asta este buna o statie pe masina. Nu-i bai, altii au primit si 3 plicuri odata.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Eu tare cred ca e de la Talmaciu, au pus camera si posibil sa va fi luat la intoarcere pe valea Oltului. Daca primesc si restul URAGAN etc. e sigur e acolo. De asta este buna o statie pe masina. Nu-i bai, altii au primit si 3 plicuri odata.

nu cred ca e dea colo, stiu de unde poate fii - Martinesti Cluj -, o camera ce o stiam dar ma gandeam la ceva si m-am trezit cu ea in spate si cu detectorul urland, am franat dar era tarziu.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Beleaua e cit aveai. Daca nu este de permis pune sotia sau pe cineva din firma care nu tipa dupa permis. Daca este de permis spune ca masina e pe firma, ca erai la Bucuresti la sedinta tra la la si ca cineva din firma a folosit masina dar nimeni nu vrea sa recunoasca ... Alta idee nu am.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Beleaua e cit aveai. Daca nu este de permis pune sotia sau pe cineva din firma care nu tipa dupa permis. Daca este de permis spune ca masina e pe firma, ca erai la Bucuresti la sedinta tra la la si ca cineva din firma a folosit masina dar nimeni nu vrea sa recunoasca ... Alta idee nu am.

deocamdata nu ridic plicul, saptamana viitoare sper sa aflu si viteza, apoi astept al doilea plic, doar nu o sa umblu eu sa-l iau , sa umble ei sa mi-l aduca daca le trebuie bani Very Happy
Skip ads

  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
asa sa faci ca doar nu au sati ia caii de la bicicleta! Very Happy
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Revin cu o mica noutate in ceea ce priveste camerele de la N. Balcescu jud. Bacau. Din unele discutii avute, se pare ca e greu tare sa scapi nesanctionat aici. Adica trebuie sa fii perfect legal de la intrare la iesire, indiferent de sens ca sa stai linistit. Se pare, si cred ca e perfect adevarat, ca in afara de a lucra individual pe sens, cele doua camere te iau si ca medie, deci tot nu scapi. Astfel imi explic eu placintelele pe care le-am aratat aici ceva timp in urma. Camera care m-a luat este cea din mijlocul comunei unde eu nici in ruptul capului nu cred ca am avut 10 peste. Dar la cea de la intrare, care in cazul meu m-a vizat din fata, nu garantez ca nu am furat-o cu 80. Acuma 80 sa zicem cu un 50 la a doua da 130 si ca medie 65 ceea ce este peste limita legala. Deci daca stiam stateam mai usor ca sa iasa timpul de calcul dintre cele doua camere. Asta pentru cei ce vor veni, sa stie Confused

PS Multumesc si eu lui @Daniel pentru informatiile date asupra radarelor din tara. Daca erau si coordonate era si mai bine.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai si lat si long in lista
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Multam Dane, acum am vazut ca sunt coordonate. Confundasem cu frecvente. Embarassed Totusi care e N si care E ca daca e sa ma iau dupa GP ar fi vreo patru posibilitati de coordonate. De baza stiu ca raman N si E. Ordinea este asta cum citim? Adica prima N si a doua E? Adica era mai corect asa sa zicem 21.535492N si 46.137039 50 E si era mai usor.
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
imi zice si mie cineva care-i paragrafu' din codul rutier prin care determinarea vitezei se face prin calcule ? Shocked
adica printr-un sistem de urmarire a vitezei medii?
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu exista dar la noi se aplica. In zona DN1 unde se pare ca sunt mai multe s-a aplicat de la inceput. Aici ai medie si pe segmente de drum si pe tot drumul monitorizat. Iti spun din sursa sigura de la om care circula frecvent pe DN1 si care e vitezoman si a avut belele.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai imi miroase a abuz si a un avocat bun!
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
am sapat nitel si am gasit o chestie mai veche:
https://www.clubopel.com/vie...php?p=41064#41064
(luati topicul de la inceput si urmariti posturile lui Acid Man... daca nu ma insel e de profesie avocat...)
  • dumitrache marius

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Tecuci-GL
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2006

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:Multam Dane, acum am vazut ca sunt coordonate. Confundasem cu frecvente. Embarassed Totusi care e N si care E ca daca e sa ma iau dupa GP ar fi vreo patru posibilitati de coordonate. De baza stiu ca raman N si E. Ordinea este asta cum citim? Adica prima N si a doua E? Adica era mai corect asa sa zicem 21.535492N si 46.137039 50 E si era mai usor.


Ce e cu 45..., 46...., 47..... reprezinta N, si ce e cu 21..., 22...., 23...., reprezinta E Very Happy
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
una peste alta ca la noi la nimeni asa ca nu mai stii ce sa faci.ca oricum o dai nu iese bine,adica ce putem face?ca nu ne baga nimeni in seama,cine se ocupa de treburile astea?ca undeva cineva tre sa faca ordine in debandada asta cu camere si radare puse dupa ureche!nu se poate continua asa!nu e corect!
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@dumitrache marius multumesc, abia dupa ce am postat mi-am dat seama ca le-am pus exact pe dos. Din pacate nu am mai putut corecta. Da, asa este, intai longitudine care in cazul Romaniei este E si apoi latitudine care tot asa pentru noi nu poate fi decat N.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
http://www.pdiromania.ro/in...=66&Itemid=70

aici gasiti tot ce vreti.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR