Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si eu am de recuperat bani de la jmecherii astia , ce facem? chiar daca e o suma mica, din principiu si din scrba fata de tara asta eu imi vreau banii inapoi
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
"Amenzile aplicate inainte de 24 aprilie raman in vigoare."
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ce surpriza!
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ha ha ha!
Probabil ca printre nemultumuti se afla si unele persoane sus-puse si au facut presiuni, alta explicatie nu gasesc.

Oricum era jenant 4 radare pe distanta de un km e prea de tot.
Skip ads

  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Probabil vor mai cadea cateva capete in "apriga lupta anti-coruptie" declansata in ultima vreme. Aparusera prea multe articole in presa despre aceste radare. In aceste conditii, cred ca sunt doua variante:
a. fie "organele abilitate" au constatat ca nu au fost suficient bagate in seama si ca veniturile sunt mai mari decat au estimat ei (cand s-au luat spagile);
b. fie s-a ajuns la concluzia ca mai trebuie luate niste masuri pentru a mai potoli foamea oamenilor de circ. Si cum radarele astea au avut impact asupra multora ...
  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Chiar nu v-ati obisnuit ca in an electoral DNA-ul sa se faca ca are activitate ?
Pe mine nu ma mai mira nimic din tara asta pe care ne-o meritam , asta suntem niste ciobani incepand cu Miorita , Bucur pana la Gigi Becali.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Prin acordarea avizului de functionare si prin intocmirea pv-urilor, politia a fost facuta parte la afacerea dintre primarii si srl-uri. Probabil s-a constatat faptul ca politia nu are nici un beneficiu ci doar cheltuieli iar de aici decizia de retragere a avizelor.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Radarele fixe interzise - cu exceptia celor de pe DN1
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
atentie la ce scrie aici
Potrivit unor surse oficiale, suspendarea este dispusã pentru perioada cât va dura ancheta.

deci doar o sa se schimbe vulturii, stârvu' ramine acelasi...
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ba asta mere bine de tot, joi eram de la Sighisoara spre Tg. Mures si iar dadeam in gura rau de tot si nu ma jena ca depasesc masini tari, la Tigmandru numa ce facu Bellu' bip si am pus o frina de pirii tot abs-ul. A dracului camera ca avea emisie pe maxim 300m, pe aia de la Chendu am simtit-o de la 800m.
Si eu prost ca puteam sa mai intreb prin statie dar asa e cind stai si vorbesti la tel ca fraierul in loc sa vezi de drum.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Masura este aplicata si in Bihor. Ura.
http://www.bihoreanul.ro/bi...zactivate-4294366
http://www.bihon.ro/
Ovidiutm: pe asta din Sanmartin il cunosti. El te-a pozat cand veneai noaptea cu beutura de la supermarket. Da? Smile
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Probabil ca dupa aceasta treaba ele ( camerele ) vor fi cumparate de catre stat si date spre folosinta politiei rutiere , pentru ca asa ceva nu are cum sa se opreasca , aduc prea multi bani , din punctul lor de vedere , iar baietii destepti vor face un mare chef de bucurie pentru afacerea cu castig urias pe care au facut-o , sa auzim de bine .
Ia cititi aici un extras dintr-un ziar local de la mine :
" ªeful Poliþiei Rutiere Brãila, comisarul ºef Marian Caragaþã, spune cã aceastã mãsurã nu este decât una temporarã. ”ÃŽntr-adevãr, din data de 24 aprilie, nu mai trimitem comunicãri acasã contravenienþilor. Problema este însã una de ordin pur birocratic. Trebuie sã se ºtie faptul cã aceste aparate nu vor fi desfiinþate. Sunt probleme de ordin tehnic între IGPR ºi firmele care le-au implementat. ............. în acest moment, ele funcþioneazã ºi stocheazã imaginile. Odatã controalele terminate, probabil cã amenzile vor fi trimise în continuare. ªoferilor le urez drum bun ºi vitezã cât mai redusã prin faþa camerelor!”. ÃŽncã de la începutul lunii, la ÃŽnsurãþei s-a dispus un control al Curþii de Conturi, din cauza situaþiei juridice dubioase a acestor aparate. "
Ce ziceti , interesant nu-i asa?Smile
Skip ads

  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Ba asta mere bine de tot, joi eram de la Sighisoara spre Tg. Mures si iar dadeam in gura rau de tot si nu ma jena ca depasesc masini tari, la Tigmandru numa ce facu Bellu' bip si am pus o frina de pirii tot abs-ul. A dracului camera ca avea emisie pe maxim 300m, pe aia de la Chendu am simtit-o de la 800m.
Si eu prost ca puteam sa mai intreb prin statie dar asa e cind stai si vorbesti la tel ca fraierul in loc sa vezi de drum.



Da inainte de Sighisoara cu vreo cativa km, la Vanatori ai vazut-o?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu veneam de la Medias asa ca de aia am scapat.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Camera din vanatori e singura din tara pe care mi-o vede detectorul. Asa am aflat de ea. Si eu tot de la medias veneam, eram acolo in timp ce au montat-o ca la dus nu a cantat nimic.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
In data de 26 aprilie intre Vaslui si Bucuresti am prins 16 radare fixe. Erau din sat in sat. Oricum nu le plateam, dar imi era de suspendarea permisului. Noroc ca s-au "suspendat" din 24 aprilie. Pana nu fac autostrazi eu nu le dau nici un ban pentru viteza. Am mers pe ruta Timisoara - Vaslui - Bucuresti - Craiova - Timisoara (1 800 km) in 2 zile, probabil daca mergeam cu 50 la ora faceam 6 zile.

Cat despre radare, cum zicea si Zafirul: acelasi starv da alti vulturi.
Nu exista vre-un fisier pt igo cu camere? Dar unul bun, ca am dat unul jos de pe un site (speedycams - parca) da nu era bun.

Si daca citeste vre-un nene de la politie topicul asta, vreau si eu sa ma bag la "participatiune", ca e buna afacerea... bagi bani o data si primesti toata viata.
  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am vazut ca mai urmeaza sa puna una.....la cipau, intre targu mures si iernut, deocamdata e stalpu si firele.....
Vorba lu' Cristi_C ne bagam si noi ca ies bani si stai pe spate. Mama lor de bulangii. Banii intra la firme si primarii, si tu daca vrei sa depui contestatie tot cu cei de la politie te tiganesti sau tribunale. Acum stau si ma gandesc, ce rol mai are politia in afacerea cu radarele fixe, in afara de faptul ca iti ia permisu (in cel mai rau caz)?
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cristi, ia si descarca .txt-ul de pe http://speedcams.tehnoplus.net/descarca.htm ca functioneaza foarte bine.
Atentie unde il copiezi fisierul, ai toate informatiile pe site. Iar informatiile sunt de ultima ora.

Eu il folosesc de vreun an si ceva si iGO-ul nu dã gherle, chiar ajuta.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
aco_008 a scris:Camera din vanatori e singura din tara pe care mi-o vede detectorul. Asa am aflat de ea. Si eu tot de la medias veneam, eram acolo in timp ce au montat-o ca la dus nu a cantat nimic.

Eu am Belltronix 955 si le vede pe toate inclusiv din spate numai ceva reflectata sa fie, vezi sa nu ai o goanga de detector sau e bolnav.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
intr-un an, 2 camere din judetul bc au avut incasari de 6 miliarde vechi.costul unei camere e de 35 mii euro la care se adauga consumabile(?), abonament date orange si taxe de procesare(posta romana+altele). 35 % merge la primarie iar restul la afacerist, asa ca nu e mare profitul. informatia o am direct de la sursa.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR