Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
In orice caz, pare-se ca le-au cam scos din priza. Cel putin pe ruta CJ-MS. Deocamdata.
Dar nu mare imi va fi mirarea cand vor aparea surprizele pentru aceasta perioada de negocieri. Surprize retroactive...
Skip ads

  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:
aco_008 a scris:Camera din vanatori e singura din tara pe care mi-o vede detectorul. Asa am aflat de ea. Si eu tot de la medias veneam, eram acolo in timp ce au montat-o ca la dus nu a cantat nimic.

Eu am Belltronix 955 si le vede pe toate inclusiv din spate numai ceva reflectata sa fie, vezi sa nu ai o goanga de detector sau e bolnav.

Eu am un Cobra 9430 care ,cel putin,pe cele de pe Cluj-Turda le-a ”mirosit” de la 500-600 m.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu are legatura cu radarele, dar e legat tot de o amenda...am primit o amenda de la comunitari pe 10.04, am refuzat sa semnez si ieri am gasit procesul-verbal in posta. problema e ca nu era pus in plic, deci nu prea am cum sa fac dovada ca nu mi-a fost comunicat in termenul de o luna prevazut de lege. din cate stiam eu procesul-verbal se trimite cu confirmare de primire. ceva sugestii?
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Citatia de la tribunal nu ti-o trimite cu confirmare de primire. Deci nu cred ca o sa iti trimita o amenda, desi normal asa ar fi ca sa poata ei dovedi ca tu ai primit amenda. Asa nu au nici o dovada ca ai primit-o.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
@Tzepozzz
ART. 27 din OG 2/2001 spune: Comunicarea procesului-verbal ºi a înºtiinþãrii de plata se face prin posta, cu aviz de primire, sau prin afiºare la domiciliul sau la sediul contravenientului. Operaþiunea de afiºare se consemneazã într-un proces-verbal semnat de cel puþin un martor.
Tu faci contestatie si este treaba lor sa faca dovada comunicarii asa cum scrie mai sus. Oricum trebuie sa contesti procesul verbal pentru ca daca nu a fost comunicat in termen, nu se mai poate executa.
Ce spune @BuBuFaM nu are legatura cu tine si chiar daca ar avea, oricum ar fi gresit. Citatia are confirmare de primire. Daca nu ar avea, nu s-ar putea judeca dosarele iar acele dovezi de citare sunt primele acte pe care le verifica un avocat atunci cand studiaza un dosar.
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Credeti ca odata cu suspendarea functionarii radarelor fixe calicii astia vor continua sa trimita acasa amenzi? Intreb asta deoarece astept si eu un astfel de "premiu", incasat in martie in Cotorca. Ma gandesc sa-l atac in instanta (procesul verbal)...,cum ca daca dupa 24 aprilie acestea au functionat in ilegalitate, tot asa au operat si pana in aprilie. Ce sfaturi imi dati? Cred ca aveam peste 100km/h(ora 4.00 am). A primit cineva amenda (incasata pana in 24 aprilie) dupa ce radarele fixe au fost suspendate?Va multumesc


Ultima modificare facuta de Sileticu la Dum 17 Mai, 2009 11:56 pm
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Off-topic:

@Bandi: In dovezile de citare nu cred ca se specifica daca le-a primit sau nu, ci numai ca au fost trimise, daca nu e asa imi cer scuze.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
@BuBuFaM
Nu doar ca se confirma primirea dar daca este lasata in cutia postala se specifica si motivul pentru care s-a procedat asa. Daca tu consideri ca iti este util sa stii cum arata o astfel de confirmare, iti fac o copie si-ti trimit.
Skip ads

  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Tu zici ca daca ti-o lasa in cutia postala e tot cu confirmare de primire? Daca ti-o fura hotul? Pune poze sa vedem si noi.
  • ROMFYS

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Combo 2003 1,7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
sa le dea drumul inapoi ca iar au inceput sa stea plin cei de la BPRDN si de radarele lor nu e stres ca le detectezi de la 5 km dar si daca te prind la o depasire pe linie esti mancat Razz
  • ROMFYS

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Combo 2003 1,7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Daca careva primiti amenzi de la radare fixe acasa sa le contestati pt ca veti castiga ei le-au suspendat deoarece nu functionau legal asa ca normal exista o baza legala in care pot fi contestate si implicit castigate
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
BuBuFaM a scris:Tu zici ca daca ti-o lasa in cutia postala e tot cu confirmare de primire? Daca ti-o fura hotul? Pune poze sa vedem si noi.


Codul de procedura civila permite si indeplinirea procedurii prin afisare in anumite situatii.
Skip ads

  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Da, dar nu ti-o poate pune in cutia postala sa zicem. (practica intalnita destul de des in tara). Sau se poate?

Oricum mai bine sa nu deviem prea mult ca nu e bine.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Revin la subiect: am primit mail cu update-uri de speedcams. Se atrage atentia asupra unei camere fixe instalata in Orþiºoara, jud. Tmis. Are cineva amanunte despre aceasta camera care cica e functionala si posibila datatoare de amenzi?
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Cica ar fi doar pentru viitorul sistem de e-viniete.
N-am primit niciodata de la ea amenda si tot am umblat pe ruta aia. Intr-adevar e extrem de vizibila si poate de acolo multi cred ca-i speedcam.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ah, in regula. Eram curios de ce sunt asa agitati baietii. Cat despre e-vignete...numai de bine...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Singurele radare fixe in momentul de fata sunt cele de pe DN 1. 7 erau parca la numar.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
doar pe tronsonul bucuresti-brasov?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Doar!
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
http://www.automarket.ro/st...lution-32874.html

nici o sansa sa mai scapi de ei
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR