Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Byke a scris:Mama Omida raspunde: parca nu despre astea era discutia deschisa...

Ai dreptate totala ! Am incheiat ! Salutari !
Skip ads

  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
De saptamana trecuta s-au instalat noi radare fixe pe ruta Cluj Napoca-Huedin, in localitatile:

- Floresti

- Gilau
N46.76279, E23.56728

- Lapus

- Izvorul Crisului
N 46.84038, E 23.10198
N 46.83962, E23.11288

- Paniceni
N 46.81641, E23.17718

- Capusu Mare
N 46.79610, E 23.28139
N 46.78320, E23.30021

- intre Poeni si Huedin in vf.dealului dupa pod pe directia Huedin-Poeni
N46.88142, E22.91831

+ Osorhei: bucla N47,03935, E22,02156

+ zona Metro Cluj - proiect

Atentie! Smile
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
jonny a scris:De saptamana trecuta s-au instalat noi radare fixe pe ruta Cluj Napoca-Huedin, in localitatile:

- Floresti

- Gilau
N46.76279, E23.56728

- Lapus

- Izvorul Crisului
N 46.84038, E 23.10198
N 46.83962, E23.11288

- Paniceni
N 46.81641, E23.17718

- Capusu Mare
N 46.79610, E 23.28139
N 46.78320, E23.30021

- intre Poeni si Huedin in vf.dealului dupa pod pe directia Huedin-Poeni
N46.88142, E22.91831

+ Osorhei: bucla N47,03935, E22,02156

+ zona Metro Cluj - proiect

Atentie! Smile

miine le testez in drum spre Oradea Very Happy
  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:Joi mi-a venit o adresă de la IPJ Cluj să comunic cine a condus maşina pe data de 20.08.2007 prin Martineşti. Le-am făcut o adresă prin care am cerut să-mi comunice la ce le trebuie fiindcă fapta s-a prescris. Acum vreau să văd dacă şi răspund.


Acelasi lucru l-am patit si eu...mi-au venit din august anul trecut 3 plicuri...toate din aceeasi zi ...trecusera cele 6 luni asa ca le-am facut o adresa in care am atasat si articolul din lege(13) http://www.cdep.ro/pls/legi....._text?idt=28868
Asta se intampla in martie...pana acum nu am primit nimic(sper nici de acum incolo)
Skip ads

  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:Joi mi-a venit o adresă de la IPJ Cluj să comunic cine a condus maşina pe data de 20.08.2007 prin Martineşti. Le-am făcut o adresă prin care am cerut să-mi comunice la ce le trebuie fiindcă fapta s-a prescris. Acum vreau să văd dacă şi răspund.

  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Pt cei care au navigatie i-si pot updata baza de date cu camere fixe din Romania si nu numai precum si camere de supraveghere trafic de aici:

http://www.pdiromania.ro/in...=48&Itemid=27

Este free of charge dor va inregistrati.Atentie la sfaturile de instalare.
Camerele sunt up-datate saptamanal cu ajutorul a mii de persoane care folosesc GPS-ul.

Numai Bine !
  • danny_el

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca, de la Campina, Breaza spre Comarnic, acele "cutiute" montate la mai toate podurile sunt radare?

Pe jos nu am vazut "dungile" aferente radarelor fixe, cum sunt cele de pe Dn si cel de la intrarea in Sinaia.

Poate da cineva informatii despre acele "cutiute", daca sunt radare fixe, sau doar camere de spuraveghere.
  • defero

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 z13dth 90cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
- pe acel traseu ai doua radare fixe - restul nu stiu ce sint Sad , dar nu-s radare!
Skip ads

  • danny_el

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
defero a scris:- pe acel traseu ai doua radare fixe - restul nu stiu ce sint Sad , dar nu-s radare!


ok, ms. e bine de stiut. si in legatura cu radarele alea fixe ... pe unde anume sunt ... [Smile]
  • defero

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 z13dth 90cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
- Very Happy habar nu am caci nu am fost niciodata pe acolo. ceea ce ti-as putea spune sint cordonatele statiilor, dar daca nu ai gps tot nu te ajuta iar daca ai, iti recomand cele 2 adrese date de colegii de forum: http://www.pdiromania.ro/in...=48&Itemid=27 si http://speedcams.tehnoplus.net/ de unde sa-ti achizitionezi fisierele cu speedcams-urile din tara. bafta!
  • Fialdo

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si in Iasi sunt 2 radare fixe:
- 1 la intrarea in Iasi (Vaslui-Iasi), cum cobori Bucium, imediat dupa Plopii fara sot
- 1 pe Copou, vis-a-vis de universitate
  • RaresSDT

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Vineri 8 august vreau sa plek la mare si vreau sa stiu daca cineva stie ca sunt mai multe radare decat cele care le postez mai jos
- Caineni - la iesirea spre Rm Valcea
- Robesti - langa o cabina telefonica
- Gura Vaii - la intrarea dinspre Sibiu pe partea dreapta (Sens Sibiu-Valcea, Pe partea dreapta, pitita dupa un pom, Detectata de detector)
- Bujoreni - drum in aliniament pe 4 benzi (Sens Valcea-Sibiu, Pe partea dreapta, Detectata de detector)
- Milcoiu - la izvor (Sens Valcea-Pitesti, Pe partea dreapta, pitita dupa un pom, Nedetectata de detector)


Daca careva mai stie si altele rog sa dea un raspuns ca parca nu imi prea vine sa dau banutzi la sticleti
Skip ads

  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bun alea sunt radare fixe sau cum le-o zice, dar ce se inimpla, iti vine amenda acasa?sau cum?si inca ceva, daca tot va luati detector de radar, luativa macar cu 12 benzi de laser, si mai vb apoi ca nau ei aparatura, pt tot ce poate face detectoru ala va spun asta,pt ca mie imi piuia detectoru ,si eu nu stiam ce are cind colo erau minunile alea din asfalt ,darar dumnezeu sa se strice! Laughing
  • RaresSDT

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ady negoita a scris:bun alea sunt radare fixe sau cum le-o zice, ..... Laughing


1 la mana amenda nu vine acasa mai intai iti vine o citatie sa te prezinti la politie cu datele celui care a condus masina in ziua respectiva si apoi se va face procesul verbal

Si 2 la mana nu vreau sa te dezamagesc dar cele chesti din asfalt se numesc bobine inductive care nu au nici o treaba cu principiul de functionare al unui detector de radar deci posibil ca al tau sa aiba ceva erori in el sau poate depisteaza camerele de supraveghere nici decum radarele GATSO.....bla bla bla .... ca sa fiu mai la subiect detectorul de radar simte (percepe) UNDE ELECTROMAGNETICE si atunci da semnal sonor luminos etc. ... acele bobine NU emit nici o unda, frecventa sau alte chesti de genul acesta deci in concluzie de la ce iti piuie tie detectorul radar ?..... dupa cum mai ziceam posibil sa piuie la unele dintre ele daca au in apropierea lor camere de supraveghere ca atunci se schimba putin principiu de functionare ...... in momentul de fata cel mai exact ii GPS-ul care isi permite si in menoria lui sa se introduca coordonatele acelor nenorocite de bobine, si pentru cei care nu au GPS (asa ca mine) apelati la bunul simt al colegilor de forum sa faceti complectari pt o lista complecta cu acele tigani ca sa nu ai surprize si din acest motiv astept si eu complectari la lista mea de mai sus DACA SE POATE
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
<<luativa macar cu 12 benzi de laser>> Alea sunt vrajeli de marketing mai.ABUREALA pe romaneste.De unde dracu 12 benzi?Cand exista doar:
X,K,KA,KU .
iar pe romania nu-ti trebuie decat K si probabil pe viitor Ku (peste 1-2 ani)

Asa ca nu va mai luati dupa toate tameniile care le scriu producatorii pe etichete ca sa-si vanda marfa!

Cat despe cele fixe asa este nici macar Valentine One cel mai tare si scump detector nu le poate vedea exact din motivele expuse mai sus de colegu...la acelea exista insa detectoare de radar care au in componeta lor senzor SIRF GPS care practic au memorata pozitia camerelor si in clipa in care te apropii de ele da alarma.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Au pus in functiune sistemul de monitorizare+radar din Sinmartin - Baile Felix. Atentie mare
http://www.bihon.ro/stiri/o...20080805-11564739

In plus, la toate intrarile in Oradea sunt montate camere video care inregistreaza traficul si eventualele abateri ale soferilor.
  • RaresSDT

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
BigBoss a scris:<<luativa macar cu 12 benzi de laser>> Alea sunt vrajeli de marketing mai......


Bine spus ... chiar bine
dati cautare la noi pe forum sau pe astraclub si o sa gasiti o gramada de posturi care explica exact cum sa ne alegem detectorul de radarr care ne trebe si daca se merita sa le cumparam pe cele de duzina (metro, real ...)
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Pentru cei ce doresc sa vina in nordul Moldovei trecand prin Bacau la E85 intalniti inainte com. N. Balcescu. Comuna mare domle, ce mai. Aici nu aveti ce sa faceti cu detectorul de radar. Comuna tocmai a fost dotata cu 2(doua) camere. Care lucreaza pe ambele sensuri. Una e postata la intrare inspre Bacau, a doua e pe la jumate, aproape de biserica (care se vede si din satelit) de mare ce e. Nu camera, biserica. Camerele isi fac pe deplin treaba, multi au inceput sa primeasca bonusuri la domiciliu. Nu stiam eu de ce nu mai vezi picior de sticlete. Deci mergeti cum va dicteaza constiinta in aceasta zona.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Camera fixa + radar instalate de curand in Cotorca, primul sat cum mergi de la Urziceni spre Buzau.
Momentan e doar una, pe partea dreapta, functionala (cand am trecut pe langa cu masina mi-a tipat detectorul).
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
asa ca o completare dragilor ati auzit vreodata de lidar?ei bine cind veti vedea asa ceva pe la noi atunci intradevar puteti spune ca da avem de a face cu adevarat cu o problema ,si daca nu vreti nu va luati detector de radar ca dupa cum vad eu pe aici nu se merita,eu unul ramin la ce am spus,si putina atentie nu strica in legatura,cu camerele astea,dar ramine de vazut ce vor face pe viitor!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR