Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • TCM

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ultima lista cu cele active poate fi descarcata de aici:
http://speedcams.tehnoplus....TSO_RO_active.htm














Cel de la Tureni se va "activa" saptamana viitoare!
Skip ads

  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Mesajul tau a picat la fix Smile Azi am un drum inspre Cluj si chiar nu planuiam sa merg incet.

Perfect. Merci! Smile
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
multzam si de la mine, pe acelasi motiv ca Rares
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
in ce banda emit?
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Shocked Shocked Sper ca is montate doar si inca nu inregistreaza amenzi ca altfel imi pot lua adio de la permis. Sad
  • Florin_

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Oo, si eu am fost prin weekend pe respectivul drum....nu am mers repede insa nici chiar cu 50km/h!

Buna intrebarea pusa de "elegance". Sunt deja activate si functionale sau urmeaza acest lucru in perioada urmatoare?
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
se confirma...chiar sambata m-am intalnit la un chef cu un comisar de politie...ma rog, nu de la circulatie, care mi-a confirmat "din surse sigure" existenta si functionarea (cel mai probabil cu intermitente) a celui fix de la Martinesti.
De asemena, am maii auzit o minunatie...cica sunt expres puse camere la intervale mici tocmai ca sa te ...prinda....(a se citi altfel Evil or Very Mad )
Am mai auzit, dar aici am nevoie de argumente ca n8ici mie nu-mi vine sa cred, ca aceste camere nu ar fi detectate de majoritatea detectoarelor de radar! caci, cica, ar fi ceva masuratoare prin telemetrie si nu laser..?
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
E posibil sa fie dupa sistemul camerelor de pe DN1, care din cate stiu eu masoare timpul pe care il parcurgi intre doua puncte fixe, de unde ei deduc viteza (medie) cu care ai strabadut distanta dintre cele doua puncte. Asa ca detectoarele sunt useless. Astept coordonatele GPS exacte, pentru a incarca camerele in iGO Embarassed
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Operabilus a scris:...masoara timpul pe care il parcurgi intre doua puncte fixe, de unde ei deduc viteza (medie) cu care ai strabadut distanta dintre cele doua puncte...


Am mai vazut undeva o discutie pe tema asta si s'a ajuns la concluzia ca nici politia romana nu s'ar injosi la nivelul ala... Plus ca nu prea tine chestia; adica eu trec cu 160 prin localitate si inainte de camera o iau pe alt drum sau opresc pur si simplu si "fentez". Embarassed
Totusi cate camere is? Si unde le'au ascuns? Nu cumva is obligati sa faca publice amplasarile camerelor? Evil or Very Mad Eu stiam ca scopul lor e sa te faca sa reduci viteza pe tronsonul respectiv nu sa te goleasca de bani.
Parca vad ca peste cateva luni le muta strategic in alte locuri. Evil or Very Mad
Macar s'a lansat un nou joc national cu ocazia asta: "distrugi o camera - ai o bere"


  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Am mai vazut undeva o discutie pe tema asta si s'a ajuns la concluzia ca nici politia romana nu s'ar injosi la nivelul ala... Plus ca nu prea tine chestia; adica eu trec cu 160 prin localitate si inainte de camera o iau pe alt drum sau opresc pur si simplu si "fentez". Embarassed

Distanta dintre cele 2 puncte e mica, de ordinul metrilor.

Totusi cate camere is? Si unde le'au ascuns? Nu cumva is obligati sa faca publice amplasarile camerelor?
Ba da, dar n-o sa-mi trimita mie pe mail in formatul recunoscut de iGO amplasarile lor Mr. Green

Eu stiu de 3 camere, am mai auzit de la cativa colegi. In Martinesti si Tureni se pot vedea in poza (in Tureni inca nu e finalizata montarea). Despre a treia nu stiu nimic. Cei care au circulat zilele astea poate ne mai dau detalii.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
sper sa apara pe i go
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
confirm ca am vazut si eu camera de la Martinesti, despre celelalte nu stiu nimic inca
Skip ads

  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
bogdanbratescu a scris:sper sa apara pe i go
E suficient sa treaca cineva pe-acolo cu un gps, si sa ne dea coordonatele. Dupa aia se pot introduce ca si SpeedCamuri in igo.
  • Black

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Buna.Am fost eu azi la turda si am detector.Ala din varf e pe Ka celalalt din martinesti e pe K ca toate radarele.Cel din varf nu cred ca face poze.Cel din tureni nu stiu daca e activ sau daca mai este vre-unul pana la turda.Eu am fost la turda o sunat detectoru..nu stiam ca este..si cand am venit nu am mai incetinit ca am zis ca e alarma falsa.L-am vazut dupa ce am trecut de el...sper ca aveam sub 70.Chiar stie cineva ceva de camere?Detectorul care il am am inteles ca detecteaza si camerele de pe DN1 ..nu l-am verficat si nici nu stiu cum ar putea.Astept lamuriri...nu de alta da ...am mers si cu 200 azi spre turda si vreau sa stiu la ce sa ma astept Very Happy
  • Black

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Apropo inca o intrebare.Si in Huedin este radar fix? pe iesire?(iesire spre cluj...unde se urca si se cobora...inainte de petromul de pe stanga)
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
N-am fost de vreo 2-3 saptamani, dar nu cred sa fie. Ai ceva informatii? Uneori mai stau acolo cu radarul in masina.
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
am fost sambata pana la Huedin dar nu am observat nimic, sper sa nu fie
  • Black

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Deci atentzie! In martinesti este un radar fix,ala din poza,atentzie tureni 2 ..unu intrare unu ieshire atnetzine in copaceni...acolo cand intri cum mergi spre turda dinspre cj ..cand cobori este ceva restrictzie de 70 apoi 50 ..acolo iara o sa fie.In tureni si copaceni nu este inca montat da ii facut cablaj.O mai vazu cineva ? au azi am fost in dreapta si am beocleat ochii pe acolo ...oricum e inadecvat ...la cate localitatzi is sa fie asa regului...de banii care ii dam pe amenzi macar sa se scoata drumurile pe afara din localitatzi..nu zic sa gonim ...da macar sa mergem constan.Is foarte dezamagit dupa ce am vazut ce autostrazi chiar si bulgarii Sad au Sad ...si nu mai zic de altzii Sad chiar aiurea...is sufocate drumurile ...si pana la alba e teroare ....
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Black a scris:Buna.Am fost eu azi la turda si am detector.Ala din varf e pe Ka celalalt din martinesti e pe K ca toate radarele.Cel din varf nu cred ca face poze.Cel din tureni nu stiu daca e activ sau daca mai este vre-unul pana la turda.Eu am fost la turda o sunat detectoru..nu stiam ca este..si cand am venit nu am mai incetinit ca am zis ca e alarma falsa.L-am vazut dupa ce am trecut de el...sper ca aveam sub 70.Chiar stie cineva ceva de camere?Detectorul care il am am inteles ca detecteaza si camerele de pe DN1 ..nu l-am verficat si nici nu stiu cum ar putea.Astept lamuriri...nu de alta da ...am mers si cu 200 azi spre turda si vreau sa stiu la ce sa ma astept Very Happy


radarele de pe dn 1(alea fixe) functioneaza pe un alt principiu decat undele radar.Detectoarele radar nu le vad ptr. ca nu emit unde. Ele( camerele dn 1) pot fi puse pe gps si sa fi avertizat.
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
http://pdi.romania.googlepages.com/igo2006

Sunt actualizate pozitiile camerelor fixe de pe Cluj-Turda (alaturi de restul camerelor fixe din tara).

Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR