Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vectra_turbata

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, dragi colegi forumisti, de cateva zile am o mare problema, am achizitionat din germania un opel astra h din 2005, aproape full. nimic neobisnuit pana aici, numai ca eu mai am o vectra c tot din 2005 si cum posibilitatile materiale ma pun sa aleg intre cele 2, sincer nu stiu pe care sa o aleg! asadar mam hotarat sa va cer sfatul si sa va zic cateva despre fiecare ca sa ma ajutati si pe mine! deci: vectra c, 2005, 68240km, 1.9cdti 150cp, aer conditionat, 6 airbag, xenon faza scurta, servo, abs, esp, geamuri electrice fata, radio-cd, fara computer de bord sau alte smecherii dastea! Si, nepoata cea mica, astra: anul nasterii 2005, 122800km (reali de la proprietar!), 1.7cdti 101cp, geamuri electrice fata, navigatie, telefon, climatronic, mp3, 8 airbag, computer bord, asistenta la plecarea din rampa (sau ceva de genu pt ca am observat ca masina nu se duce inapoi in panta pt vreo 5-10 sec suficient ca si cel mai fraier sofer sa plece de pe loc!), bi-xenon adaptiv... si cam atat, sper ca nu am uitat nimic! Acu ma rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat... care din ele? Astra sau Vectra?
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Daca nu te deranjeaza Vectra, ramai cu ea.
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pai tu ne ceri noua sa-ti spunem ce masina sa ti ?
normal ca cei care au vectra o sa spuna sa ti vectra,
iar cei care au astra h, sa ti astra nu?
tu tre sa ti ce-ti trebuie tie.
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Hai sa dau si argumente. Din punct de vedere al motoarelor, cel de pe Vectra este mult mai rezistent, mai fiabil si mai puternic decat pe astra(se stie ca multe turbine de pe 1.7 au picat). Vectra este mult mai confortabila ca Astra, mai spatioasa, portbagaj mai mare.Ca dotari, in afara de ce ai tu nu vad de ce ti-ar trebui sa stii cat consuma sau cati km mai ai de facut pana la plin.
Skip ads

  • vectra_turbata

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ok, pana aici am inteles, cei cu vectra logic ca or sa-mi zica sa tin vectra, la fel si cei cu astra, intrebarea mea era care e mai fiabila, care are un motor mai bun, lasam daca e deoparte dotarile si toate fandosirile de pe fiecare! oricum le multumesc celor care mi-au raspuns la intrebarile de pana acu!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Motorul de 1,9L de pe Vectra ta e mai fiabil decit 1,7L de pe Astra. Acum sa stii ca daca o freci in oras, intra turbina pe motor rece, schimbi uleiul la 15,000 sau mai mult vei vedea ca si la 1,9L crapa turbo. Cunosc caz in care la 97,000km reali turbina a cedat.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Vectra C, km la jumate fata de Astra, mult mai spatioasa, mult mai confortabila, mult mai puternica, mai fiabila decat Astra.
Castigator Vectra C.
  • alexboss89

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2008

  • Mesaj Privat
intrece astra in toate punctele de vedere ,deci vectra Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR