Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Multam mult Hapko !
Am intrat pe link-ul dat de tine si am dat telefon sa ma interesez. Super eficace solutia propusa de tine si cu un spectru f larg. Este buna si pt aerul conditionat din casa. Saptamana care vine ma duc sa cumpar un flacon.
Skip ads

  • HAPKO

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2006

  • Mesaj Privat
nu ai pentru ce mariano! la mine a avut efect dar sa sti ca trebuie sa-l speli periodic vaporizatorul cu solutia asta (toamna si primavara)
  • sheshi

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu la masina am incercat cu spray nici o imbunatatire, are efect solutia asta?
  • florin_gts

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
este un spray nou pt eliminarea mirosurilor si curatarea instalatiei de clima.este eficient,l am incercat si eu.intra pe allegrini.com.se apasa pulverizatorul in masina si se lasa pana se goleste inauntru,cu clima data drumu la maxim(pe rece)pe modul de invartire al aerului din interior.apoi se aeriseste inca 10 min cu motorul oprit si usile deschise.costa in jur de 19 20 ron.
Skip ads

  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am gasit astazi sa nu imi vina sa cred un spray in benzinarie la Agip, italienesc care are atasat un furtunas care se ataseaza la capatul spray-ului si care il introduci in tubulatura prin fantele de aerisire. Dai fasuri repetete circa 4-5 sec. Am bagat apoi capatul furtunasului pe teava de cauciuc pe unde se scurge condensul de la aer conditionat si am tras un fas si acolo. Acum nu pot sa va spun daca are vreun efect deoarece a trecut f putin timp de cand am facut asta , practic cateva ore. Ramane de vazut in zilele urmatoare. Spray-ul a costat 16 lei si dupa ce dai si aerisesti habitaclul simti un miros proaspat de Biocarpet (solutie de curatat mochetele). Daca va intereseaza va pot anexa si o fotografie a produsului respectiv. Va tin la curent cu evolutia evenimentelor. "Bravo China pt spectacolul de deschidere a jocurilor olimpice!"
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Razz Ok! Acum pot sa va spun ca spray-ul si-a facut treaba. Cat o tine efectul nu stiu dar acum aerul care vine pe tubulatura are un miros de proaspat si acentueaza in felul acesta senzatia de racoreala. Merita sa il incercati, acum nu stiu daca are aceleasi substante active ca in cazul solutiei recomandate de Hapko, poate ca nu deoarece solutia propusa de el are o destinatie clara fara echivoc, caci substantele active folosite au un rol puternic in igenizare, dar sper sau mai bine zis imi doresc sa aiba acelasi efect.









  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Se apropie iar zilele cand vom avea nevoie de clima, tratamentul cu spray de curatire si-a facut efectul. Instalatia este curata si mirosurile au disparut. Pentru cei pretentiosi, recomand folosira unor pernute cu lavanda de la plafar - sau centre cu medicamente naturiste. Se gasesc seminte si flori de lavanda in pungulite inchise care pot fi fixate cu o agrafa in imediata vecinatate a filtrului de polen. Aerul se va inprospata unde mai pui ca este si desinfectant natural ( lavanda)
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR