Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
am o bataie cam deranjanta aparuta de la un drum prin Romania,am desfacut azi roata si am gasit la prima vedere o bucsa defecta pe dr fata in partea din spate a bratului.A mai schimbat cineva bucsele de pe brat,trebuie presa sau ma descurc fara?Astept raspuns de la cei care au facut acest lucru.Multumesc.(un pret la bucse?) fara service,nu sunt adeptul lucrului facut de altul.
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
bucsa aia mare nu se aude decat la franare daca e defecta, probalil e un pivot sau un capat de bara ,e cam dificil de schimbat bucse la bordura mai ales la brat ! nui scumpa e vreo 400-500 de mii !
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:bucsa aia mare nu se aude decat la franare daca e defecta, probalil e un pivot sau un capat de bara ,e cam dificil de schimbat bucse la bordura mai ales la brat ! nui scumpa e vreo 400-500 de mii !



Posibil sa fie cum zici tu,dar nu are joc nimic din ce ai spus,am verificat cu un levier la pivot,am tras de roata si nimic.Singura buba e acea bucsa care se si observa ca e defecta.Oricum, multumesc.
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Radovan_eu a scris:am o bataie cam deranjanta aparuta de la un drum prin Romania,am desfacut azi roata si am gasit la prima vedere o bucsa defecta pe dr fata in partea din spate a bratului.A mai schimbat cineva bucsele de pe brat,trebuie presa sau ma descurc fara?Astept raspuns de la cei care au facut acest lucru.Multumesc.(un pret la bucse?) fara service,nu sunt adeptul lucrului facut de altul.

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR