Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Footzk

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Am un Vectra B si banuiesc ca multi au instalatia audio ca mine, cu woofere/tweetere pe usile din fata si medii pe usile din spate.
(Un sistem ieftin ieftin conceput de Opel pt cei care asculta radio, dar nu muzica pe basi)

Stie cineva unde gasesc filtrele pentru boxe, pentru ca ma gandesc sa-mi pun woofere si pe spate sau chiar pe haion/portbagaj, dar pe firul care merge pe usa din spate ajunge un semnal audio filtrat de inalte si joase.

Eu am incercat sa localizez filtrele, dar nu am gasit nici in interiorul bordului, nici pe la praguri, deasemenea TIS-ul sau EPC-ul nu spune nimic despre astea.

Daca nu le gasesc trebuie sa-mi trag fire noi de la CD player pana-n spate.
Skip ads

  • balog

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai eu cred ca in fata ai un dif de banda larga si un dif de inalte cu filtru incorporat iar in spate ai un dif de banda larga chiar daca nu reda prea bine frecventele inalte si joase
  • Footzk

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Nu cred pt ca, am aplicat un fir de la player direct pe boxele din spate si dintr-o data au aparut inaltele si basii, asa ca e undeva un filtru pe parcurs.
(Pe usa din fata wooferul si tweeterul au filtre incorporate)
  • balog

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai atuncea incearca sa cauti filtrul ori in usa din fata ori in stilpul usii din fata in jos inspre prag.
Skip ads

  • bonytrombony

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Va salut am si eu un opel vectra sedan hatchback din 90 1.6 benzina si doresc sa schimb boxele si firele sa refac instalatia va rog ajutatima un numar de tel cineva un manual caut pe cineva sa ma ajute cu niste sfaturi
  • bonytrombony

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
va salut am si eu o rugaminte cum scot fetzele de usi fatza pt scgimbarea difuzoarelor din usi ? la un opel vectra din 90 > o schema ceva sau un numar de tel ca am incercat singur dar mi e ca rup ceva si inca o chestie nu reusesc sa scot maneru de la geam are o clema ciudata care nu stiu cum sa r scoate , va multumesc.
  • biker

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
vezi ca s-a mai discutat Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR