Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • cont-sters-3673

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
cumpar f des chestii de e e-bay ... f f des. In general nu am avut nici un fel de probleme, cu mici exceptii, care au fost pan ala urma rezolvate. de exmplu, vara trecuta am cumparat ceva de la un tip din germania. cum nemtii nu prea accepta PayPal ca modalitate de plata (am vazut totusi ca in ultimul timp sunt din ce in ce mai multi care au trecut si pe PayPal) a trebuit sa fac plata prin virament bancar. i-am trimis neamtului banii, a confirmat primirea lor ... dupa care s-a dat la fund: nu mi-a mai raspuns nici la e-mail, nici la mesaje pe e-bay ... nimic. Dupa aprox. o luna de la data la care facusem plata, am facut reclamatie la e-bay si e-bay a luat pozitie prin deschiderea unei investigatii. Din pacate politica e-bay de protectie a clientilor nu iti permite sa afli rezultatele investigatiei. Ca si concluzie, e-bay s-a oprit aici ... si gata; am fost insa sfatuit de ei sa incerc sa fac o plangere la politia romana. In fine, e-bay mi-a pus totusi la dispozitie adresa cu care neamtul se inregistrase pe e-bay (lucru care nu incalca politica de anonimat a clientilor atat timp cat ai facut o tranzactie cu respectivul de la care ceri date: cumparator sau vanzator). Cu numele si adresa neamtului "in mana" si desigur ID-ul lui de pe e-bay am sapat la greu pe net sa aflu daca sunt si adevarate. In fine, dupa investigatii personale de aprox. o sapt. am ajuns la concluzia ca ii stiu numele si adresa adevarate ale neamtului... asa ca ... am facut o plangere on-line adresata politiei din orasul unde era neamtul tzepar. Politzia mi-a raspuns prompt (prin intermediu e-mail-ului) si m-au anuntat ca pe baza plangerii mele s-a deschis un caz de ancheta. Timp de o luna nu am avut nici o veste si nu mica mi-a fost mirarea cand dupa luna asta am primit pachetul cu ceea ce cumparasem direct acasa si o scrisoare din partea politiei germane in care mi se cerea sa le raspund daca pachetul trimis continea exact ce cumparasem si in starea in care trebuia sa fie.
Ideea e ca ceea ce cumparasem era in valoare totala de vreo 450 euro Very Happy ... si chiar a meritat pana la urma efortul de a face plangeri, e-mail-uri ... etc.

Acesta a fost singurul caz "nefericit" dar cu final bun pe care l-am avut legat de e-bay. In caz ca sunt si altiipatiti la fel, poate le e de ajutor cumva.
  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR