Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Problema e urmatoarea : timp de un an de zile nu am avut servo pe masina desi era tot traseul mai putin pompa.Acuma am cumparat o pompa de pe forum care scapa lichid pe langa fulie. Servodirectia merge deci volanul se misca usor problema e ca face lichidul de servo bulbuci in vasul pentru lichid. Mecanicul imi spune ca atat tim cat face bulbuci nu e suficient aerisita si ca e normal sa dureze mai mult aerisirea deoarece o vreme nu am avut deloc pe traseu lichid de servo. Acuma am tot facut ce a zis el ... am miscat intruna stanga dreapta din volan. Atipatit ceva de genu cei care va stiti la servo pe langa faptul sa cumpar alta pompa ce imi recomandati credeti ca va termina sa buluceasca in vas si nu se va mai auzi carait la viraje ?
Skip ads

  • simeontimplaru

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Y1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cine ti-a schimbat pompa nu ti-a aerisit sistemul?
Dupa ce aerisesti sistemul nu o sa mai faca
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
aerisirea se face prin invartirea volanului de doua ori maxim stanga si dreapa. Eo am invartit de 200 de ori. Asa greu se aeriseste ?
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
daca pompa pierde lichid pe la fulie ,e posibil sa si traga aer pe acolo,deci in concluzie nu o sa poti aerisi complet instalatia niciodata.
Skip ads

  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Acuma am vazut ca pierde lichid da nu langa fulie ci pe partea opusa unde se prind suportii de motor. Asa e cand cumperi de pe forum de la useri care nu sunt de incredere acuma trebuie sa cumpar alta pompa ....
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
inseamna ca ai corpul fisurat.imi pare aru pentru tine,poate vb cu respectivul si iti recuperezi banii.de aceea nu se dezaera complet.
  • deleted-8071

  • Mesaje scrise: 414
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Hordy a scris:Acuma am vazut ca pierde lichid da nu langa fulie ci pe partea opusa unde se prind suportii de motor. Asa e cand cumperi de pe forum de la useri care nu sunt de incredere acuma trebuie sa cumpar alta pompa ....

Nu neaparat ! Contacteaza-l pe tipu din targoviste de la TRAMI ca e posibil sa aiba garniturile respective (daca retin eu bine era un set de garnituri acolo)

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1607
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
vbisem atunci cu tami am schimbat acuma pompa de servo am rezolvat nu mai face bulbuci atunci prindea aer si curgea lichid
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR