Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • petrila ioan

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut.Am probleme cu radiatorul de racire si vreau s-al schimb cu unul nou.Problema e ca radiatoarele mai au pe langa cele trei intrari unde vin cele trei furtune (doua groase si unu subtire) inca doua gauri cu filet astupate cu dopuri de plastic pe o laterala a radiatorului.Pot sa le las asa cu dopurile alea de plastic sau trebuie infiletat ceva sa nu scape lichid? Multumesc.
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
cauta radiator pentru masina ta ,nu prea este OK sa pui alt tip de radiator,poate,,,nu se pupa,,,,cu prinderile pe caroserie si ce faci cu el atunci
  • petrila ioan

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Radiatorul nou e identic,se pupa,doar ca nu am putut scoate dopurile filetate de la cel vechi ca sa le montez la cel nou.Am observat ca traseul de lichid al celor trei furtune e separat de traseul celor doua gauri filetate astupate la cel nou cu dopuri de plastic,si am intrebat daca il pot monta asa cu aceste dopuri fara sa mai infiletez altceva.
  • topy85

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,

Aceiași problema am întâmpinat și eu la astra g 1.6 16 valve, eu am montat radiatorul și am mers cu acele dopuri de plastic cca 20 km .
Tu cum ai procedat, ai înlocuit acele capacele de plastic cu ceva dopuri de alama/cupru? sau ai lãsat acele capacele "firave" pe radiator?

Cu stima.
Bogdan
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR