Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Ma intereseaza inlocuirea parbrizului. Am dat peste tot felul de preturi. Ce marca recomandati si eventual un loc anume? Chiar si in bucuresti .

Celelalte dicutii erau foarte vechi.

Multumesc
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu stiu ca Pilkington e parbrizul de uzina branduit GM.
eu mi-am pus un parbriz ieftin (nu chiar cel mai ieftin dar nici departe) acum vreo 2 ani si e ok.
au inceput sa apara "stelutele" pe timp de noapte (de la pietre si nisip).
am luat si cateva pietre (una destul de mare, am luat mainile de pe volan si le-am pus in fata ochilor) si nici macar nu s-a zgariat in locul respectiv...
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Mersi de raspuns. La pilkington mi-au cerut 580 ron cu tot cu montaj. Mi s-a parut cam piperat. Am gasit de pe facebook pe cineva cu 365 cu montaj. Ce mai citisem prin topicuri : firma ager cu parbrize saint nu stiu cum..un pret corect care ar fi?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
saint cobain.
Skip ads

  • ovicsb

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2013 A16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Eu personal am folosit OEM GM (masina era noua , si aveam CASCO) pretul inlocuirii a fost pe undeva la 2100 lei (2014) se prezinta foarte bine pana acum, insa as merge tot pe Pilkington la o inlocuire after market.Sunt foarte multumit de prestatia baietilor de la service Pilkington Sibiu, mai ales ca am o colaborare cu ei si pentru flota de serviciu.Nu stiu de alti, din discutii ''folclorice'' spun unii ca Pilkington este slab , se zgarie usor, dar din ce stiu parbrizele sunt facute in Polonia si nu in Turcia cum sunt de la alte marci si care sufera la calitatea sticlei , ma refer la grosimea in masa , calitatea curburii la margini,etc.
Nu as recomanda un anume tip de parbriz pentru ca fiind multumit de service-ul Pilkington Sibiu, nu am termen de comparatie intre marci de parbrize.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai sincer decat sa dau 2000 de lei pe un gm mai bine il schimb din an in an cu unul aftermatket...
Eu am dat pana in 450 de lei cu tot cu montaj.
In 2000 de lei il schimb de 4 ori odata la 2 ani si rezulta un total de 8 ani...
  • ovicsb

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2013 A16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Cei 2000 nu i-am dat nici eu, nu stiu ce ai inteles din post.
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
S-a referit la mine Jgy ori n-a inteles ca l-ai facut pe casco . Iarta-l Very Happy . Nu stiu in ce directie sa ma duc. Am gasit cu 365 marca " belgia" - tara de producere . daca nu, o sa fac la Pilkington
  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Presupun, ca jgyprime se punea in locul omului care merge la reprezentanta si i se da un pret de genu 2100lei.e aberant sa dai banii astia din buzunarul tau, e chiar scandalos sa accepti asemenea preturi!
  • code01011

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Insignia 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2016

  • Mesaj Privat
580 lei parbriz plus montaj? Eu inca nu am gasit asa pe la mine ... Caut de cand am cumparat masina dar toate preturile sunt aproape sau peste 1000 de lei. Am la stelute pe parbriz vai vai ... nu vad nimic cand merg contra soarelui.

EDIT: Nu cunoaste nimeni pe niste baieti de treaba prin jud tulcea sau constanta care sa schimbe parbrize?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR