Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Cristian SILLO

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2002 Y25DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut la toti Opelistii...

De ceva vreme tot caut sa-mi schimb masina. M-am apucat de treaba si vre-o luna tot am cautat, iar rezultatul este Opel Omeba B din 2002 2.5 DTI Executive Edition full option. Masina am gasit-o la bani buni, putini km (130.000) iar dupa ce am trecut de prima faza a entuziasmului am inceput sa ma gandesc si la ce urmeaza dupa chizitionare - fiabilitate, consum, intretinere intr-un cuvant.
Astept opiniile voastre in legatura cu aceasta masina si binenteles daca sa o cumpar pe aceasta sau sa ma orientez catre un alt model din gama Opel.
Daca si dupa ce o iau o sa incarc si niste poze sa o vedeti, mie unul imi place tare cum arata.

Numai bine la toti!
Skip ads

  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
depinde ce necesitati ai legata ce aceasta masina.iti trebuie real spatiul masini,sau pur si simplu vrei sa stai confortabil.legat de consum este destul de ridicat datorita motorului mare de 2500 cm.faci multi km pe an pt achizitionarea unui diesel?poate ti se potriveste un vectra.. gandeste in functie de nevoile si prioritatile pe care le ai.numai bine!
  • Cristian SILLO

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2002 Y25DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ideea e ca trebuie sa impac si capra si varza, ca de asa e la noi la romani, cumperi o masina buna la toate si nu mai multe. Revenind imi trebuie o masina de familie, a se citi 2 adulti si 2 copii, si binenteles o masina cu care ma misc zilnic la birou, din afara Bucurestiului pana in Piata Victoriei, pe scurt fac ceva km pe an. Legat de Vectra, C of course, la extorior imi place, dar la interior nu prea...iar al doilea motiv ar fi ca au cam avut probleme cutiile automate pe aceasta masina.
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Ce sa zic, tatal meu are un Omega 2001,2200cmc,dti, si e o masina superba.Un mare dezavantaj e marimea,adica fiind atat de mare devine dificil de parcat/manevrat in locuri stramte.Este o masina fiabila,cu un consum acceptabil la cat de grea e,la motorul de 2,2 ajunge pe la 8 litri si ceva/100km in oras,ceea ce nu e de speriat.Este o masina care iti confera siguranta si senzatia din "fotoliul" de la sofer e super.Mie unul imi place dar e prea lunga....Pe scurt e o masina extrem de confortabila si fiabila.Un alt pct in minus ar fi tractiunea spate care pe zapada nu e foarte bine,dar toate bmw care le vezi pe strada sunt la fel.In Concluzie daca nu ai probleme legate de marime(care pe de alta parte iti ofera acel confort de care vorbeam) e o masina geniala,so, go for it!
Skip ads

  • Cristian SILLO

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2002 Y25DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Tractiunea nu ma sperie, din vre-o 15 masini care tot le-am avut pana acum, marea majoritate erau cu tractiune spate. Legat de marime tot asa, numai barci am avut, cam toata gama opel: rekord, omega, senator, cea mai mica fiind un astra. Sincer imi si plac masinile mai mari, a nu se intelege foarte mari - gen S klasse, ai alta senzatie la volan din toate p.d.v. Ce ma intereseaza de fapt pe mine este fiabilitatea masinii, chiar daca nu este cel mai renumit model de Opel, eu m-am impacat foarte bine si cu masina actuala Omega A 2.0i din 90, chiar pot spune ca am nimerit un exemplar bun avand in vedere ca am cumparat-o de pe net.
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pai in cazul acesta nu ai precizat ca ai mai avut masini mari, iar daca esti obisnuit cu ele si iti doresti una poti lua un omega linistit. toate opelurile sunt fiabile zic eu, si ca probleme... toate masinile au probleme. daca pe tine personal te satisface si te incanta nu pot sa zic decat .. GET ONE! Smile salutari
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR