Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • laur_ct

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
- am descoperit in spatele debitmetrului o cutiuta care nu stiu ce este iar sub aceasta cutiuta este o piesa fixata pe un furtunas la un capat , iar la celalalt capat are pe marginea exterioara un filet unde presupun ca se infileta un capac sau alta piesa de legatura si nu stiu daca asa trebuie sa fie sau lipseste ceva ( arata a ceva neterminat )?
- as dori sa stiu cum arata supapa unisens recirculatie gaze si unde se afla exact si cum se monteaza supapa unisens motorina si unde pentru a preintampina dezamorsarea pompei , mentionez ca masina este opel vectra 2.0 DTI , motor Y20DTH fabricatie 2001 ?
- asa este la inceput pana reusesti sa inveti piesele , apoi cel putin stii despre ce vorbesti sau ce piesa sa cauti
  • WHH
  • **
  • 54 mesaje
  • din 06 Feb 2008
  • Astra 2002 z20let
  • Bucuresti
  • WHH

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ia vezi e vorba de piesa din imagine:

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=32934

mie mi s-a rupt de tot aceasta supapa, iar pe unul din furtunase(care vine din motor) ies in continu gaze cat timp motorul merge.

daca afli ce e da si mie un semn ca si eu sunt in aceeasi belea.
  • laur_ct

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
laur_ct a scris:- am descoperit in spatele debitmetrului o cutiuta care nu stiu ce este iar sub aceasta cutiuta este o piesa fixata pe un furtunas la un capat , iar la celalalt capat are pe marginea exterioara un filet unde presupun ca se infileta un capac sau alta piesa de legatura si nu stiu daca asa trebuie sa fie sau lipseste ceva ( arata a ceva neterminat )?
- as dori sa stiu cum arata supapa unisens recirculatie gaze si unde se afla exact si cum se monteaza supapa unisens motorina si unde pentru a preintampina dezamorsarea pompei , mentionez ca masina este opel vectra 2.0 DTI , motor Y20DTH fabricatie 2001 ?
- asa este la inceput pana reusesti sa inveti piesele , apoi cel putin stii despre ce vorbesti sau ce piesa sa cauti


am vazut poza ta dar la mine este cred jumatate de piesa cea care intra in furtun si arata ca o pilnie de trompeta , partea mai subtire intra in furtun iar cea groasa are filetul pe marginea exterioara
  • just_me_ella17

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
laur_ct a scris:- am descoperit in spatele debitmetrului o cutiuta care nu stiu ce este iar sub aceasta cutiuta este o piesa fixata pe un furtunas la un capat , iar la celalalt capat are pe marginea exterioara un filet unde presupun ca se infileta un capac sau alta piesa de legatura si nu stiu daca asa trebuie sa fie sau lipseste ceva ( arata a ceva neterminat )?
- as dori sa stiu cum arata supapa unisens recirculatie gaze si unde se afla exact si cum se monteaza supapa unisens motorina si unde pentru a preintampina dezamorsarea pompei , mentionez ca masina este opel vectra 2.0 DTI , motor Y20DTH fabricatie 2001 ?
- asa este la inceput pana reusesti sa inveti piesele , apoi cel putin stii despre ce vorbesti sau ce piesa sa cauti


salut, ai gasit supapa pentru motorina , ma intereseaza si pe mine pentru k mi se dezamorseaza pompa mereu si acu cu frigul asta am cam dat-o in bara.Astept un raspuns de la tine , sau eventual de la altii . ,Multam
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR