Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • neamtone

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
Zilele astea o sa imi cumpar ( sper ) un opel astra 1.6 16v.
Problema e ca are numar permanent de FRANTA, nu a fost radiata din circulatie de acolo. E pe numele cuiva cu documente franceze.
CUm se face tranzactia as dori sa stiu?
Ca sa o pot conduce si masina sa fie pe numele meu.
Trebuie radiata din circulatie din franta banuiesc...care sunt formalitatile?
Voi circula cu numar de franta,si o voi radia eu, voi primi numar provizoriu, nu am idee...
Va rog ajutati-ma..
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Masina trebuie radiata in Franta. Dar asta teoretic e treaba vanzatorului. Nu poti sa-ti iei numere in RO (rosii sau finale) decat daca poti face dovada ca masina e radiata in Franta.
Deci:
-radiata masina in Franta
-luate numere provizorii de Franta(astea doua operatiuni se rezolva la prefectura la ei, merge repede)
-cand iti dau talonul provizoriu, francezii trec pe el destinatia la care urmeaza sa ajunga masina(in cazul meu, Bucuresti.PS:completeaza-ti profilul).Deci e problematic sa circuli prin tara cu numere provizorii de Franta.
-numere rosii-se dau in doua ore cu acte minime, si poti sa circuli linistit o luna
urmatorii pasi ii gasesti pe forum, nu mai am timp acum sa iti caut.
Bafta
  • birghi

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Completez eu: Dupa ce termini cu Franta, sau cand stii sigur ca se va radia masina acolo, suni la RAR si faci programare (dureaza cam 6 saptamani pana ce-ti vine randul). Pt. programare iti trebuie numele celui ce duce masina la RAR si seria caroseriei. Mai departe, inmatriculare provizorie (numere rosii poti lua maxim de trei ori) sau definitiva: https://www.clubopel.com/vie...p?p=333939#333939
Nu cred ca este rentabil sa mergi cu numere de Frantza deoarece asigurarea "RCA" ar trebui sa fie cam scumpa.
Bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR