Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am pe masina un dvd Sony MEX-R 1 care de vreo 2 saptamani a inceput sa tot "sara". Prima oara am zis ca am luat vreo groapa ceva, dar apoi am vazut ca face chiar si cu motorul oprit.
Mai exact: canta el acolo 3-5 minute dupa care incepe sa sara discul tot la 2 secunde. L-am scos in timp ce functiona si cand l-am atins in spate mi-a ramas pielea de pe deget acolo atat de incins era. L-am luat in casa si am vazut ca are un cooler minuscul de vreo 2 cm diametru care e ars si nu il mai raceste. Are cineva din greseala asa ceva de vanzare sau stie cineva de unde as putea sa gasesc alt ventilator atat de mic?
Ma gandeam sa incerc sa leg un cooler ceva mai mare pe spatele dvd-ului dar nu prea este loc pentru asa ceva. Si cred ca stiti cu totii ce urat e sa conduci fara muzica Crying or Very sad
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
poate totusi ai noroc si reusesti sa adaptezi unul de computer ... da nici acolo nu am vazut asa mic
  • holyghost

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Exista coolere pentru calculator mai mici decat cele obisnuite. Sunt coolerele pentru hard-disk si pentru northbridge/southbridge. Poti incerca pe la magazine de specialitate sa vezi daca au ceva pe marimea pe care o vrei tu. Un exemplu de cooler de hard-disk care cred eu ca e bun pentru ce iti trebuie tie cred ca ar fi link (daca se pot desface coolerele din suruburile care se vad in poza), dar tot ramane job-ul fixarii coolerului in locas. Nu ar fi mai simplu sa il duci la garantie (daca mai are) sau la vreun "priceput" ? Bafta.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Garantie nu mai are, era pe masina cand am luat-o. Deocamdata nu sunt acasa si aici unde sunt nu prea e nici un service mai rasarit. Am incercat sa prind un cooler vga mic pe spatele aparatului pentru ca inauntru nici o sansa sa incapa, dar nu face fata.
Skip ads

  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
la orice magazin de electronice gasesti coolere pe orice dimensiuni si la orice voltaj. Desfa dvd-ul, da jos coolerul si fuguta la primul magazin. E imposibil sa nu il gasesti. Bafta si sa auzim de bine
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
culmea ca asta a fost primul lucru pe care l-am facut si nu am gasit. e un cooler cu diagonala de 1.5 cm e minuscul. saptamana viitoare cand ajung acasa il duc in service, stiu ei mai bine ce sa ii faca. pana atunci ascult radio...
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
in bucuresti cel putin gasesti iti garantez, incearca la www.e-piese.ro poate ti-l trimit pe comanda acasa
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am fost cu el la un meserias, e dusa lentila si nu mai stiu eu ce. Una noua nu gasesc decat pe internet si decat la comanda de minim 40 bucati Shocked . Asa ca m-am dus si am cumparat un fratior mai mic de-al lui, cdx-gt420u. Pe primul o sa-l vand ca radio Rolling Eyes. Se poate inchide, multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR