Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • caponesv1

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2002 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Cred ca e ultimul topic pe care il mai deschid pe forum pentru ca de vineri noaptea am ramas fara vectra(mi-a aruncat-o un camionagiu intr-o curte).Acum am fost la asigurari si mi-au zis ca imi dau pe ea 4600 de euro si masina.Mentionez ca masina arata rau deoarece i-au sarit 4 airbaguri, e indoit stalpul fata si sasiul pe partea dreapta.Acum am inteles ca normal valoarea masinii se calculeaza cu o depreciere de 10% pe an pana in prezent.Ei au evaluat masina la 23.000 noua si imi dau mie acum 4600(desi cu 10 la suta imi iese 6900).c sfaturi imi dati.c ar trebui sa fac
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
iti lasa coasca. 4600+coasca = 6900.poti cere sa isi ia ei coasca si tie sa iti dea toti banii.
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Din experienta mea cu RCA-urile e cam greu. Imi pare rau pentru ce ai patit. Mie pe o astra g caravan din 2002 mi-au dat 2700. Cum s-a intamplat accidentul? Daca cumva ai certificat medico-legal eu zic sa iei diferenta de bani de la vinovat (camionagiu).
Din cate m-am "certat" eu cu cei de la asigurari am inteles ca ei au 3 stadii dupa care incadreaza masina : satisfacatoare, buna, si foarte buna sau ceva de genul acesta. Diferenta e destul de mare dar e greu sa ii faci sa o treaca la starea din mijloc pentru ca initial toate sunt la satisfacatoare.
Poti sa refuzi acceptul de plata sau cum se cheama si sa ceri reconstatarea si mai astepti, in general, cateva luni. Ideal e sa vezi care e treaba si cu comisia de control a asigurarilor ca am auzit ca au facut minuni pentru altii.
Oricum bafta si sper sa nu fi avut camionagiul asigurarea la euroins sau carpatica deoarece am inteles ca e tare greu de scos banii de la ei.
L.E. Nu cred ca vor lua ei vreodata cazanul. Coasca de obicei e 25%, de unde rezulta daca facem un calcul ca ei 6900-25%x6900 nu este egal cu 4600.
  • lori lori

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2010

  • Mesaj Privat
din ce an aste opelul ce motorizare are si ce pret de vanzare are?adesa mea n_aliy@yahoo.com
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
coasca stiu ca e cam 18% sau ceva pe acolo.fazele cu evaluarea satisfacatoare is niste tampenii.asta decide inspectorul de dauna.
am auzit si sa ia coasca dar era la casco.
multa bafta!
  • costivl

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Rm. Valcea
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai si la ce mai platim fratilor RCA, daca RCA-ul vinovatului nu acopera dauna?
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ca sa il dai in judecata pe cel care a cauzat accidentul(in cazul in care nu te satisface suma ce ti-o ofera societatea de asigurare te indrepti cu actiune impotriva celui care a cauzat accidentul pentru recuperarea pagubei integral).
  • schumy1502

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
hot a scris:Ca sa il dai in judecata pe cel care a cauzat accidentul(in cazul in care nu te satisface suma ce ti-o ofera societatea de asigurare te indrepti cu actiune impotriva celui care a cauzat accidentul pentru recuperarea pagubei integral).

atunci mai bine nu ar fi obligatoriu RCA-ul si te descurci tu cu vinovatul
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Is buni si astia ca tot iti mai dau ceva bani cand te despagubesc...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR