Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dndanyel_1107

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ms pt ajutor dar am fost azi pe la politite sa ma interesez si eu trebuie sa primesc urmatoarele :
-actul de vanzare-cumpare dintre actualul propietar si cel din germania
-actul de vanzare-cumpare intre mine si actualul proprietar
-numerele cu care a venit din germania
-briful mare
-briful mic
-si mai trebuie k el sa se duca la finante sa plateasca impozitul pt k are luate 2 randuri de numere rosii(dak se depasete perioada de 30 zile cu nr rosii in tara se plateste impozit,pana in 30 zile nu se plateste)
iar apoi masina e pe numele meu
Skip ads

  • romeo_paul

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
totusi e bine ca ai intrebat sa nu iei teapa. Bafta la noul tau Opel
  • dndanyel_1107

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ms...pai cam asa ar trebuii sa procedam toti...in romania actele te omoara...
  • grinciu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ce e aia rovinieta?
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
grinciu a scris:Ce e aia rovinieta?

Taxa de drum Smile
  • sandokhan

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare - atata timp cat am numere rosii (urmeaza sa iau a 2-a oara) pot circula fara ITP? Mentionez ca fostul proprietar a facut RAR-uldar nu si ITP-ul. Astept un raspuns ca sa nu mai stau cu frica daca ma opreste politia.. Mersi
  • ombly

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Poti circula linistit......nu scrie nicaieri pe autorizatia aia provizorie ca nu ai ITP
  • lurluras

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Combo 2007 1.3 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
colegul dj_badboy_rc ai nevoie de rovinieta persoanele cu handicap nu sunt exlcuse la plata taxei , scuze pentru raspunsul dat mai tarziu.
Skip ads

  • gabryel g

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu trebuie
  • virgild

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2011

  • Mesaj Privat
salutare.
imi poate spune cineva ce trb sa fac pentru a obtine numerele rosii pentru o masina adusa din italia?
in principiu, vreau sa circul cu numerele provizorii cat de mult pot adica 3 luni, pentru ca asigurarea mea e facuta in italia si a expirat
stiti cumva si care este pretul asugurarii masinii pentru numere rosii?
si o ultima intrebare: sunt obligat avand numere rosii sa trec la rar la control sau pot merge la rar cand doresc, adica, si dupa cele 3 luni in care folosesc numerele provizorii?
va multumesc!
  • RareshAndrey

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2011

  • Mesaj Privat
daca ai numere rosii nu mai ai nevoie de rovinieta...m-am interesat si eu mai atent...macar atata dupa atatea cheltuieli cate bagam cand ne cumparam masina Very Happy
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
virgild a scris:salutare.
imi poate spune cineva ce trb sa fac pentru a obtine numerele rosii pentru o masina adusa din italia?
in principiu, vreau sa circul cu numerele provizorii cat de mult pot adica 3 luni, pentru ca asigurarea mea e facuta in italia si a expirat
stiti cumva si care este pretul asugurarii masinii pentru numere rosii?
si o ultima intrebare: sunt obligat avand numere rosii sa trec la rar la control sau pot merge la rar cand doresc, adica, si dupa cele 3 luni in care folosesc numerele provizorii?
va multumesc!

A merge cu numere rosii nu e mai ieftin decat cu numere definitive. Singurul avantaj este amanarea platii taxei de inmatriculare. Daca in cele 3 luni cat ai numere nu mergi la rar pentru cartea de identitate si itp, dupa expirarea lor vei fi obligat sa duci masina cu platforma pentru ca nu vei avea drept de circulatie.
Skip ads

  • ady_cocosh

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2010

  • Mesaj Privat
nu trebuie rovinieta la numere rosii.
  • ady_cocosh

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2010

  • Mesaj Privat
virgild a scris:salutare.
imi poate spune cineva ce trb sa fac pentru a obtine numerele rosii pentru o masina adusa din italia?
in principiu, vreau sa circul cu numerele provizorii cat de mult pot adica 3 luni, pentru ca asigurarea mea e facuta in italia si a expirat
stiti cumva si care este pretul asugurarii masinii pentru numere rosii?
si o ultima intrebare: sunt obligat avand numere rosii sa trec la rar la control sau pot merge la rar cand doresc, adica, si dupa cele 3 luni in care folosesc numerele provizorii?
va multumesc!

asigurarea la numere rosii ti se va incheia doar pe cate o luna si variaza in functie de capacitatea cilindrica a motorului, la 1600 cmc este cateva zeci de RON, la RAR daca nu mergi in perioada cat ai numere rosii va trebui sa duci masina pe platforma.
  • Stressz

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Confirm ca nu iti trebuie rovinieta pentru numere rosii , iar pentru dj badboy: nici tu nu ai nevoie de vreo rovinieta
Salutari
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
mecaNIK a scris:Absolut nu...si teoretic si practic...au fost la inceput 30 zile s-a prelungit la 90 zile si atat.


exista cel putin o situatie ( pe care o stiu eu sigur ) prin care se pot prelungi cele 3 randuri de numere rosii.
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ady_cocosh a scris:
virgild a scris:salutare.
imi poate spune cineva ce trb sa fac pentru a obtine numerele rosii pentru o masina adusa din italia?
in principiu, vreau sa circul cu numerele provizorii cat de mult pot adica 3 luni, pentru ca asigurarea mea e facuta in italia si a expirat
stiti cumva si care este pretul asugurarii masinii pentru numere rosii?
si o ultima intrebare: sunt obligat avand numere rosii sa trec la rar la control sau pot merge la rar cand doresc, adica, si dupa cele 3 luni in care folosesc numerele provizorii?
va multumesc!

asigurarea la numere rosii ti se va incheia doar pe cate o luna si variaza in functie de capacitatea cilindrica a motorului, la 1600 cmc este cateva zeci de RON, la RAR daca nu mergi in perioada cat ai numere rosii va trebui sa duci masina pe platforma.


da, eu am dus-o pe roti la RAR cand avea numerele rosii expirate ... nu recomand ... am trait intens cei cativa km dus - intors
de preferat sa o duceti cand aveti numerele rosii valabile, nu merita sa repetati aceeasi prostie ca mine.
  • costica33

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Vreau sa iau si eu un opel la care s-a scos primul rind de numere rosii cit timp se mai poate circula cu inca doua seturi de numere rosii..... Ce acte imi trebuiesc cind voi scoate al doilea set de numere rosii?
Nu ar trebui sa verific mai intii daca nu sau scos toate seturile de numere rosii si apoi sa iau masina ca sa nu iua vreo teapa?
  • dndanyel_1107

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nunerele rosii sunt valabile 30 zile,si se pot scoate 3 seturi de numere(total 3 luni). Poti vetifica cate seturi de numere au fost scoase,la ghiseul politiei,te lamuresc in 5 sec.
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
daca mie imi expira numerele rosii pe 20 aprilie de paste, cum as putea sa fac sa obtin al3lea set de numere rosii de exemplu vineri pe 18 ? este vreo interdictie la obtinerea anticipata?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR