Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • sorin83

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ce diferente sunt intre vectra 1.9 150 cp si vectra 1.9 150 cp gts in afara de design, haion si si garda la sol?
e ceva diferit la suspensii si la sasiu? Question
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
in afara de cele de design(doar spoilere ca sunt si variante obisnuite cu haion) mai sunt diferente si la amortizoare/suspensi, dar cred ca doar la amortizoare, iar GTS vine echipata cu un minim de dotari, de acea e mai scumpa decat versiunea standard,
aaaaaaaaa si cred ca mai difera volanul, schimbatorul si tapiteria, dotari care sunt specifice gts
cel mai sigur intrebi la un dealer, cu toate ca la noi in targoviste dealerul opel mi-a zis ca signumul are tractiune pe spate si are platforma omegai.........., lucru fals dealtfel
  • 69dny

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am vrut si eu sa deschid un topic de aceeiasi natura insa am reusit sa-l gasesc pe acesta.
Vreau sa va supun si eu atentia la acest topic cu toate ca vad ca e putin mai vechi!

Intrebarea mea e tot la fel...la ce ma refer?VECTRA C sau VECTRA GTS Question
Ma refer la faptul ca vreau sa imi cumpar si eu un vectra c de 1,9 150cp sh din Germania. Cum vreau sa-l cumpar, prin cine, cand ... am cam stabilit. Singurul lucru in urma caruia nu ma pot hotari este varianta de caroserie?!?

Acum sa va spun si de ce:
- daca ar fi sa aleg cu sufletul as alege fara discutii GTS. De ce? Pentru ca iti da fiori de cum il vezi si iti dai seama din start ca e o masina puternica(spoilere, farurile si stopurile fumurii, haionul). Am si condus una a unui prieten si din acel moment am stiut ca vreau si eu una;
- dar daca ar fi sa aleg una cu capul as alege din start C-ul. De ce? Principalul motiv ar fi suspensia sport a GTS-ului pentru ca nu o vad o solutie viabila pentru drumurile din Romania, si mai ales pentru drumurile din Fetesti, Ialomita(si va spun eu din prisma faptului ca locuiesc in acest municipiu - am fost de multe ori in Bucuresti si pe strazile secundare si credeti-me la mine e mai rau decat oriunde in capitala Get the picture?).
Deasemenea am fost cu prietenul meu cu GTS-ul pe un drum in lucru(Drajna-Slobozia) si credeti-ma pe cuvand ca pe piatra aia calcaroasa ce se pune inainte de stratul de uzura masina facea ca toate alea din toate incheieturile si sa nu mai vb de zgomot.
Facand comparatie cu masina mea care e din 2002(un Rover 45) si GTS-ul din 2005 eu stau bine de tot la zgomot. Si a mea are haion si mi se pare ca scartaie din toate incheieturile si ma scoate din sarite cand merg pe denivelari dar fata de GTS ... cum sa va spun... zgomotul produs de rularea pe acelasi drum este de doar... 20% din cel pe care il face GTS-ul. Acum revin si va amintesc poza pe care am incercat-o sa va fac sa v-o imaginati cu referire la drumurile din Fetesti("mii de multumiri Primariei").... CE SA FAC?
Vreau si eu raspunsuri la intrebari ca :
- Cat de fiabila e suspensia sport a GTS-ului pe drumurile proaste, cat "te tine" in conditiile de dr[align=justify]um precizate mai sus?;
- Cu cat sunt mai scumpe piesele de schimb pt suspensia sport fata de cea clasica?'
- Difera costurile de intretinere intre cele doua masini si daca da cu cat?;
- Ce diferente sunt intre cele doua masini dpdv al fiabilitatii si deasemenea al performantelor(repet acelasi motor pe ambele 1,9 150cp fiindca mi se pare de-a dreptul fenomenal)?;
- (nu in ultimul rand)Ce masina imi recomandati voi in conditiile mai sus prezentate? Orice sfat este bine venit si luat ca atare.
Accept si raspunsuri ca de ex sa aleg cu sufletul sau cu capul insa ma bizui pe cunostintele voastre drept soferi de astfel de masini sa imi spuneti ce se potriveste mai bine cu drumurile noastre din Romania.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
69dny, ai renuntat la Audi? Very Happy
Eu am suspensii sport si m-am descurcat fara probleme prin Fetesti chiar si printre blocurile din spatele policlinicii sau prin cartierul de case de langa varianta vestica. Alege masina care iti place!
Skip ads

  • 69dny

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2007

  • Mesaj Privat
69dny, ai renuntat la Audi? Very Happy
Eu am suspensii sport si m-am descurcat fara probleme prin Fetesti chiar si printre blocurile din spatele policlinicii sau prin cartierul de case de langa varianta vestica. Alege masina care iti place!


Da am renuntat de ceva vreme! Dar cine esti tu "biela-manivela" Question Poate ne gasim sa imi spui mai multe! Sfaturi etc.
Astept pm pe adresa_mea_dny@yahoo.com.
  • 69dny

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Ma bucura faptul ca mai gasesti membrii ClubOpel si din Fetesti Smile Asa macar stiu ca nu sunt singurul.... Bafta multa!
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
exista vreo diferenta intre vectra simpla si gts la capota , aripi si traversa aceea pe care se inchide capota ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR