Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am un vectra GTS si dupa cum bine stiti este cu haion.Cand inchid portbagajul el se inchide foarte usor dar in bord imi arata portbagaj deschis.Trebuie sa repet figura de 5-6 ori si sa lovesc cu pumnul in interiorul lui unde cred ca ar fi senzorul si abia dupa aceea se inchide.Am inteles ca mai face figuri din cauza frigului...dar sunt doar presupuneri.....Ma poate ajuta cineva Shocked ?

  • shadow11

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Si mie mi se intampla acelasi lucru. Mai mult chiar mi s-a intamplat sa nu se inchida deloc haionul. Incercam sa dau cu el sa se inchida si ramanea deschis. Trageam de el fara sa apas butonul si se deschidea... Daca ai gasit explicatia sau vreun remediu, te rog sa imi spui si mie
  • shadow11

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am rezolvat (oarecum) problema.
Am fost la mecanicul meu, mi-a desfactut tapiseria de la haion, a scos modulul de inchidere, a dat cu spray degresant sau degripant, l-a montat la loc, apoi nu am mai avut probleme. A mai umblat si la fierul acela din partea de jos in care se prinde haionul, l-a mai ajustat si surpriza... se inchide mai usor si nici nu mai ramane senzorul aprins in bord.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR