Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Tocmai vin de la politie.Veneam cu sotia acum pe la ora 18 bara la bara pe Splai, cam la NAtiunile Unite spre Unirea si eram oprit in trafic.In spatele meu o dubita Mercedes.Si de-odata bufff....sotia insarcinata in 7 luni se da cu capu de tetiera...cobor din masina, zic ce-ai facut prietene? Asta zice..frate e hidramata si m-am aplecat sub scaun dupa telefon si am ciupit acceleratia putin din greseala.I-am zis hai la politie.Stiam o sectie de accidente usoare in zona mea respectiv la targ la Vitan.I-am zis sa declare ca s-a intamplat in dreptul magazinului REAL ca sa fie treba ..in zona.Omu si-a luat amenda 1 mil si 3 pct penalizare.Si maine ma intalnesc sa--mi dea copii dupa asigurare si talon.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.Cum sa procedez sa o fac.Masina e an 2007 , asi vrea s-o fac la Opel dar sa mai merg cu ea pana la programare nu sa mi-o tina in curte la ei vreo 2 luni.Tipu asta zicea sa merg la alt service care lucreaza cu ARDAFU.Voi ce ziceti? Pagube am haionul putin infundat in 3 locuri si ciupita putin bara.Acum o mai fi si pe sub bara....a si oricum aveam eu putin infundat haionul.La fix ca acum mi-l fac
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca te-a lovit asa din scurt nu cred ca a reusit sa iti indoaie si armatura barei, dar oricum se repara si aia in caz ca e. Bara si hayonul se vopsesc/indreapta. Daca ai casco fa-o pe casco si se inteleg ei cu RCA-ul.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Sigur e si armatura de sub bara. Bara rezista la un soc de 5 km/h. Peste 5 km/h, preia armatura.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
cel mai simplu: dat jos bara plastic si verificat ochiometric daca armatura este deformata; daca da, se recomanda inlocuirea ei (nu se indreapta, scade mult rezistenta la un eventual soc ulterior)
Skip ads

  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pe procesul verbal se trec pagubele vizibile, ulterior la demontare se trec si cele ascunse (daca exista) si evident trebuie anuntati cei de la asigurare.
  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
In mare parte am rezolvat.M-am intalnit cu cel ce m-a lovit, i-am facut copii xerox dupa asigurare talon si buletin.Era la ARDAF.Am stiut din timp unde sa merg la asigurator.Acolo am luat bon de ordine nr 25.Se astepta cca 15 min pentru fiecare.Am avut de asteptat.Apoi mi-a facut dosar de constatare paguba.Mi-am ales 3 service-uri cu care lucrau ei.( cu OPEL) nu lucrau, daca vroiam neaparat la OPEL trebuia sa platesc eu si apoi in 2 sapt imi returnau banii.Nu am bani de dat acum asa ca am mers la un service recomandat din alea 3 .Acolo era chiar liber.M-a programat pentru Luni si daca vin de dimineata o si las pentru reconstatare( eventuale pagube descoperite sub bara)
Am intrebat cat dureaza reparatia tinand cont ca nu e nimic de inlocuit ci doar de revopsit.A zis ca 1-2 zile si apoi in 24 ore primesc acceptul si o ridic.Pana aici sunt multumit si privesc cu incredere inainte.M-am miscat repede cu actele si sper sa trec si de asta.
  • yeti

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
marius_310383 a scris:M-am intalnit cu cel ce m-a lovit, i-am facut copii xerox dupa asigurare ...Era la ARDAF.... mi-a facut dosar de constatare paguba.Mi-am ales 3 service-uri cu care lucrau ei.( cu OPEL) nu lucrau, daca vroiam neaparat la OPEL trebuia sa platesc eu si apoi in 2 sapt imi returnau banii....


Azi am fost la ARDAF Bucuresti (str. Tepes Voda) pentru o dauna rezolvabila cu RCA-ul vinovatului. Pentru reparatie mi-au recomandat RADACINI Bd. Timisoara sau EREBUS, ambele fiind reprezentante Opel.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR