Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
0761960721 e numarul lui ...... a dat inati bip-uri prietenei mele.... apoi suna si cand raspund imi inchide ..... l-am sunat de pe numarul meu si acum imi da si mie bip-uri si ma suna in prostie.... pb sunt copii care au cosmote si n-au ce face cu minutele....da ma dispera..... Daca puteti sa ma ajutati sa ii scoatem bipurile din cap as fi recunoscator
Skip ads

  • naku

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ai incercat sa vorbesti la cosmote ?
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
nu fac nimic ei ca nu au cum sa bareze un anumit numar ....am vazut ca s-a mai intamplat cuiva pe forum si l-au lecuit baietii Very Happy
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ii dadui si io cu anonim. Cool
Skip ads

  • cronny

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Il dadui si eu fara anonim .Imi plac copilasii astia !Cand ma plictiesc imediat imi ocup timpul Very Happy
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
iam tras si eu 2 bip-uri(id ascuns)
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
il stresez si eu cand ma trezesc pe la 7 AM Twisted Evil
  • slickest

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
daca ai sistem de operare symbian pe telefon ( eu stiu de nokia ca are) poti instala black list. e un program care respinge automat numerele de telefon pe care le setezi shi scapi de problema.
Skip ads

  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu trebuie neaparat sa ai symbian. Joaca-te putin in setarile telefonului, stiu ca aveam si eu optiunea asta sa blochez numerele care nu sunt in lista - asta la niste telefoane de cand lumea.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Exista functia de banat numar la telefont aceeasi problema cu un tampit care avea numar ca al meu dar in loc de 4 avea 5 si ma bipuia ca tampitu , l-am bant si gata am terminat cu el Very Happy
  • mishikhe

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2007

  • Mesaj Privat
eu am aplicat o metoda mult mai dura cu cu individ care efectiv ma dispera ....ma suna de pe o gramada de numere diferite si la ore care mai de care mai imposibile.
stiam concret cine e .... m-am dus la politie si i-am facut reclamatie si implicit deschis dosar . Apoi i-am trimis un sms in care i-am scris numarul de dosar si mesajul ca "asta e dosarul pe numele tau de la Politie" .
De la ofiterul care s-a ocupat de caz am aflat ca au stat de vorba cu el personal si apoi dupa cateva zile s-a rezolvat problema si de atunci am liniste.

PS ...ceea ce am facut eu este o metoda radicala si dura si am avut motive ff bine intemeiate sa actionez in acest fel !
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Orice operator de telefonie mobila are posibilitatea de a bloca apelurile oricarui numar spre orice numar din reteaua proprie, direct din centrala. Doar ca la noi in Romanica nu prea se stie de asta, insa daca ajungi sa ceri unde trebuie, se face (nu cu fufele de la dealeri de cartier sau alea de la call-center...)
Skip ads

  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am avut si eu o problema de genu dar s-a linistit rapid omu, dar atunci ma intrebam: as putea sa-i fac autoforward la 112 din setarile telefonului ? Smile
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Din cate stiu forward se face pentru toate apelurile primite. Posibil ca un telefon "destept" sa faca forward doar pentru anumite numere apelante. Cu forward la 112 problema este ca acolo o sa apara numarul tau ca apelant si nu numarul celui pe care vrei sa-l f**i
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
indy a scris:Orice operator de telefonie mobila are posibilitatea de a bloca apelurile oricarui numar spre orice numar din reteaua proprie, direct din centrala. Doar ca la noi in Romanica nu prea se stie de asta, insa daca ajungi sa ceri unde trebuie, se face (nu cu fufele de la dealeri de cartier sau alea de la call-center...)

In cazul meu, cosmote a preferat sa reziliez eu abonamentul de doar 5 luni (facut pe 2 ani) decat sa blocheze numarul de la care primeam mesaje ca am castigat ceva mii de euroi. Pentru ei, acea categorie de utilizatori este una privilegiata intrucat le genereaza venituri pe care un abonat sub medie nu le asigura.
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ai facut cerere catre ei, sau cum ai procedat?
  • alex_cris7

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
multumesc frumos ca ma ajutati sa il linistesc pe pustan ... la inceput nu voiam sa il stresez ca m-am gandit ca se distreaza si el o seara si inceteaza dar daca nu a avut bunul simt sa inceteze nici pe numarul meu nici pe al prietenei si-o merita din plin...

eu nu am tel cu symbian...am avut...era simplu cu ala...e o aplicatie numita blacklist si poti bara orice numar cand vrei tu.... am un amarat de motorola pe care il tin pt cosmote si nu stie asaceva Very Happy .... cat despre vorbit cu cei de la cosmote cred k o sa ii doara in c.r :d scuzati expresia Very Happy
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
26mad a scris:ai facut cerere catre ei, sau cum ai procedat?

Initial am vorbit la relatii cu clientii. Apoi am facut cerere de reziliere. Am asteptat o luna de la cerere, am achitat ultima factura dupa care l-am inchis. Mi-au mai trimis cateva luni facturi dupa care s-au potolit. Taxa de reziliere nu mi-au facturat-o.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Jalnica atitudinea celor de la cosmorte in acest caz!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
La alta companie de telefonie sunt client special. Am un numar din 1998, altul din 2003 si inca 2 mai noi. Cand am anuntat ca am primit measaj de la un numar ca am castigat dar trebuie sa-i incarc pe cartela xx euro, mi-au spus sa le trimit sesizarea pe un formulat dat de ei pe e-mail. Dupa cateva zile de verificari, am primit sms ca s-a blocat cartela respectiva. Am sunat la acel numar si mi-a intrat robotul: numar nealocat.
Cu toate astea nu inteleg de ce toata lumea moare dupa cosmote.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR