Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salutare, a fost cineva de curand pe DN1 portiunea Otopeni-Predeal? ma intereseaza opinii cum se circula pe centura Ploiestiului si respectiv pe podul (urile) Azuga-Predeal...am inteles ca sunt reparatii si se formeaza cozi?! Vreau sa plec vineri de dim si nu doresc sa pierd timp inutil la cozi, mai bine ocolesc prin Cheia (vreau sa ajung in Fagaras, anyway, ruta este prin Rasnov cumva dar cum sa ies acolo cel mai rapid?) sau chiar Targoviste-Campulung-Bran ?!
Multumesc pt orice opinii...
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da, fac curent portiunea pana la Sinaia.
Deci... mergi pana la Ploiesti, dar nu intri pe centura, mergi prin oras. Adica, de la LukOil mergi inainte, in loc sa faci stg. La 200m intri insensul giratoriu si faci stg (daca mergi inainte o iei pe varianta cu Cheia). Apoi mergi tot inainte, traversezi podul iar la giratoriul de la gara faci dreapta. Tii bulevardul principal pana iesi din Ploiesti, faci dreapta spre Metro si apoi iesi in Dn1 iar. La Azuga se lucreaza la un pod si se fac cozi mari. NU o lua pe centura, eu acum 2 luni am facut 4 ore de la Bucuresti la Sinaia. Bafta!
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Am fost de curand la munte. Daca pleci, ia-o prinn Ploiesti (faci mai putin decat daca o iei pe centura) pentru ca e mai bun drumul. In rest e ok, daca prinzi liber poti merge ok...pe serpentine nu se mai lucreaza dar mai sus de 60 nu poti merge, o sa gasesti tir-uri cam la 2-3 km distanta.
  • mascatu

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2007

  • Mesaj Privat
salutare , rog pe cineva care a fost azi pe la Sinaia-Predeal-Brasov, sa-mi spuna si mie cum se circula prin zona aia, zapada? poduri sau drumuri blocate? Question vreau sa ajung maine la Brasov. Multumesc anticipat. Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR