Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • tudor daniel

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
va rog sa ma ajutati cu un sfat daca ati mai patit sau un sfat cu urmatoarea problema :

cand trec cu ambele roti peste benzile de reducerea vitezei scartaie ceva ,daca trec cu o singura roata nu se aude nimic ,fenomenul se intampla doar cand vine frigul
  • sla

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Amortizor sau bucsa bara stabilizatoare
  • ByTzY

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Vectra B - Modelul cu Hayon
Si eu am aceasi probleme .. am mai deschis eu un topic pe prob asta dar nimic .. Eu de ex am schimbat bucsile la bara stabilizatoare..am facut test de amortizoare .. tot asha imi scartzie .. zgomotul este foarte stresant ca la orice denivelare incepe sa scartzie..in masina se aude zgomotul mai infundat....Am fost cu ea la un mecanic bun .. mi`a ridicat`o pe Elevator (dar ea avand multe articulatzi pe sparte..avand bucsi peste bucsi , a spus ca am vechea problema)vechea prob este urmatoarea....Cand am adus masina din Germania pe la brasov a inceput sa scartzie..m`am dus cu ea la acelasi mecanic si mi`a bagat ulei pe langa toate articulatiile cu o seringa..si totul a fot Ok.acum a reaparut acel scartait si mi`a spus sa fac aceasi treaba ca nu isi poate da seama si in orice caz daca este sa fie vre`o bucsa nu scartaie (troncane)...
Asha ca te asigur ca de la bara stabilizatoare nu este si nici de la amortizor..cel putzin la mine astea 2 au fost excluse...
Apropo mie in scartzie tot pe o parte (dreapta) ...
Incearca si faza asta cu seringa (Ca si eu astept sa se mai incalzeasca cu 4-5 grade sa pot sa fac ceva , ca pe frigu asta nu prea as vrea sa stau la masina sa o bibilesc)
  • tudor daniel

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

multumesc pt sfaturi,astept si altele
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR