Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
verifica si planul la bloc cu o rigla ca si el se poate deforma si faci sport ca mine (4 ori facut chiulasa)
Skip ads

  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
tot asa face ,suprapresiune in circuitul de racire si fierbe motorul daca conduc sportiv ,fara termostat si cu tot ce am facut pana acum deageaba,tot asa face . Cand mai am timp mai fac o data chiulasa da mai la vara Crying or Very sad
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Masina mea inca e la mecanic, maine sper sa o aduc, si la mine facea suprapresiune si dadea pe langa pompa, acu am schimbat si pompa. La mine damblaua e ca are alt radiator care ii mai mare cu o palma decat cel de opel original. Acu sa vad cum se comporta. E posibil sa fie obturat radiatorul am pus o solutie de aia pentru gaurele, initial nu am vrut da am vazut si in ghidul haynes ca se poate folosi.
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cred ca am crepat chiulasa dupa o talpa 115km/h cu a 3a ca curge apa pe sub carburator pe la galeria de evacuare la pistoanele 2si 3.Da tot o fac sa mearga chiar de dorm langa ea vreo 2 zile Cool
Skip ads

  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Scos masina de la mecanic si dus inapoi a picat bobina, si daca tot e pe acolo umbla si la electromotor. Masina acu se raceste bine. pompa de apa era de vina, am pus una noua ca e ieftina 70 de lei.
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am pus a 5 a garnitura de chiulasa sa vad acu cum se comporta
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Momentan am schimbat numa doua, cred ca in curand o sa umblu pe la axul cu came, culbutori, supape si ce mai e pe acolo sau o las draq si ma apuc de sporturi extreme ca tot aia e.
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
rabdare colega ca avem masina ieftina asa ca tre sa ne umplem timpul cumva.Repara masina si mai trage de ea ca dupa ce o pui la punct merge mult si bine si daca ai belele rutiere o tavalesti toata si iesi intreg fara rate 7 ani
Embarassed
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca sunt masini rezistente, ma lovit o dudie in iarna draq stie ce vroia sa faca, masina mea era parcata regulamentar si numa aud poc ....ma intorc si imi vad masina cu fundu pe trotuar iar in faþã dreapta o dacie o pupa de mama focului. Eu n+am avut nimic un far spart si capota putin indoita, dacia radiator spart, capota pliata far spart, noroc ca avea tanti centura si na patit nimic. Reparatiile la masina le-am facut in aceeasi zi, nici nu se cunoaste.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR