Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • maryanMarin

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema si anume: am schimbat filtrul de polen si tot se aburesc geamurile, oare se poate sa nu traga aeroterma aer de afara? care poate fi rezolvarea? Crying or Very sad
Skip ads

  • maryanMarin

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema si anume: am schimbat filtrul de polen si tot se aburesc geamurile, oare se poate sa nu traga aeroterma aer de afara? care poate fi rezolvarea? Crying or Very sad scuze nu am specificat modelul,ASTRA 1,7DTI
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
vezi sa nu iti fi ramas aeroterma blocata pe recirculare (sa traga aer din masina) , eu asa am patit si am fost nevoit sa anulez recircularea temporar pana imi fac timp sa o dau jos sa verific ce are ...
  • maryanMarin

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
cum se anuleaza?
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
S-a discutat de nenumarate ori despre problema aburirii geamurilor. Nu ai cautat si in plus ai deschis si 2 topicuri. Acum ne intrebi ceva si vresi sa-ti dam raspuns fara a ne da detalii. La astra g sunt 2 modalitati: dai pargia pe circulatie de afara daca ai ac si pe auto daca ai climatronic. Daca ai ceva defect, citesti forumul si te apuci de surubarit sau la service.
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
dai jos torpedoul si o sa vezi o cutie cilindrica cu capac. Apasa butonul de recirculare si vezi daca functioneaza(aerul sa nu fie dirijat spre parbriz). Daca nu functioneaza, desfa tija de la capac si lasa capacul inchis pana cand rezolvi problema.
  • maryanMarin

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Bandi multam pentru raspuns dar de ce esti rautacios? daca nu vrei sa ajuti pe cineva nu mai raspune, dar sint nou pe acest forum si daca am gresit cu 2 topicuri i-mi cer scuze. am specificat la astra clasic 1,7dti
  • maryanMarin

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Bandi multam pentru raspuns dar de ce esti rautacios? daca nu vrei sa ajuti pe cineva nu mai raspune, dar sint nou pe acest forum si daca am gresit cu 2 topicuri i-mi cer scuze. am specificat la astra clasic 1,7dti
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Daca nu e butonul de recirculare apasat si iti baga aeroterma, de afara vine. Dar geamurile se aburesc oricum pe vremea asta daca opresti aeroterma de tot. Iar alea de la usile din spate nici nu prea se dezaburesc de tot.
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
am cautat eu pentru tine
De ce se abureste interiorul???
Probleme cu dezaburirea parbrizului
Recirculare aer - probleme si rezolvari
De ce mi se aburesc geamurile laterale din spate?
De ce se aburesc geamurile?? REZOLVAT
Problema dezaburire
Condens puternic in interior
lectura placuta...
  • chepuiu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2008

  • Mesaj Privat
aceeasi problema am avut-o si eu la a mea, 1,6 8v. am schimbat tot ce se putea, si tot nimic, dar am rezolvat-o altfel: un carton in fata radiatorului. de 2 luni, nu mai abureste nici un strop, nici macar cand ploua. s-ar putea si la mine sa fie aceeasi problema cu recircularea, insa am s-o rezolv la primavara. incearca si tu cartonul, este un compromis de moment
  • cristian86

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2009

  • Mesaj Privat
lasati prostiile cu filtrul de polen...tre sa fie prea murdar k sa se abureasca geamurile...si numai atunci knd ploua se aburesc de la filtrul de polen!vedeti k dak dai torpedoul jos este un servomotor...ala e de cele mai multe ori problema...knd se strik ramane cuplat pe inchis!si recirculeaza aerul....
Skip ads

  • iul

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
exact asta este problema cu dezaburirea.ramane blocata clapeta care inchide si deschide aerul de afara .cea de la aeroterma .ramane blocata pe inchis si de aceea circula aerul din interior si astfel se aburesc geamurile.si eu am avut aceeasi problema si am rezolvat-o tot cu ajutorul unora din membrii acestui club si cu aceasta ocazie le multumesc din nou.se desface torpedoul si apoi se actioneaza butonul de recirculare.daca acel capac (pe care sigur o sa il vezi )nu se misca e clar.da-l pe deschis si problema e rezolvata.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR