Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!
Chiar daca abia s-a incheiat sezonul concediilor de vara (poate unii inca sunt pe plaje), ar fi interesant sa schimbam impresii despre ce urmeaza sa facem in vacanta de iarna. Abia m-am intors din Grecia (unde am gasit anul asta un loc minunat) si gandul imi fuge la zapada, ski, etc... Hai sa palavragim despre locurile unde am petrecut anul trecut sarbatorile de iarna, si unde am dori sa mergem anul acesta. Eu am fost anul trecut in Salzburg, cu o mica escapada la sanius in Flachau. A fost superb. Caut sugestii pentru iarna care in curand ne va bate la usa.
Skip ads

  • Stressz

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Concediul de iarna trecuta l-am petrecut pe partia din Predeal, dar anul acesta sunt tentat de austria.
Cum a fost concediul tau la Salzburg?
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Extraordinar. Salzburg este un oras minunat in care ai ce vedea, iar atmosfera de sarbatori este deosebita. La distanta mica de oras sunt partii pentru impatimitii sporturilor de iarna, noi am fost la sanius doar (nu ne pricepem la ski), insa peisajele sunt ceva de vis. Voi posta si ceva poze, oricum, ma voi intoarce cu placere in Salzburg.
  • Stressz

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Abia astept sa vad fotografiile Very Happy
Skip ads

  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Uite si cateva poze din oras, 30-31 decembrie
  • Stressz

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Ai avut vre-un pachet de vacanta convenabil sau pur si simplu te-ai suit in masina si te-ai suit in masina si te-ai dus acolo ?
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Mi-am facut rezervare pe internet la hotel (merg de cativa ani in reteaua Accor si am ajuns acum sa am card de fidelitate cu puncte acumulate la fiecare rezervare), mi-am luat familia in masina si am plecat. Programul de acolo l-am facut cum am vrut noi.
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Bulgaria, Bansko. Am fost 2 ani la rand si e Ok, fara comparatie cu Austria, Slovenia, etc... 2 persoane ( un adult si un copil de 10 ani, sotia nu schiaza si trebuie sa ramana acasa sa lucreze cineva Very Happy), 250 euro, demipensiune, hotel 4 stele, piscina, sauna, internet, skibus, incluse in pret. Skipas pentru aceleasi persoane 230 euro/sapt. 70 km partie.
Skip ads

  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Sunt interesat de Bansko, poti sa detaliezi, te rog? Am auzit ca este frumos, dar in Bulgaria n-am stat niciodata, doar am traversat-o...Si, de ce spui fara comparatie cu Austria, Slovenia, etc?
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Cateva poze spectaculoase de la Unterberg (chiar langa Salzburg)

Se urca cu telecabina, peisajul in drum catre si sus sunt splendide...
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Googaleste putin si ai sa gasesti toate informatiile, am sa pun si ceva poze. Am zis ca fara comparatie ca nu aveam chef de discutii pro sau contra, ci doar am spus ce o sa fac eu.
  • Raff

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am fost asta iarna la ski in Austria pe langa Innsbruck. Nu pot spune decat ca a fost superb incepand cu vremea, conditiile de cazare, cele de ski si activitatile afterski. Cazarea cam 65Eur/noapte md inclus. La iarna deja ma gandesc sa dau o reluare...Alta tara, alti oameni, alta educatie, alta cultura, alta civilizatie...
Skip ads

  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Rff, unde ai stat cazat, ce era prin imprejurimi? Sincer, caut un loc pentru iarna asta. Deocamdata am in vizor Praga sau Munchen, insa m-ar tenta si Innsbruck.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu tatonez Zell am See/ Kaprun pe langa Salzburg.

Ceva sugestii in acea zona?
  • Raff

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am stat in Alpbach - o localitate mica aflata la vreo 60 km de Innsbruck. Zona superba.
De Zel am See/Kaprun stiu ca sunt statiuni scumpe
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Daca te duci numai pentru sporturi de iarna, de la Salzburg catre vest ai parte numai de statiuni de o parte si de alta a autostrazii. Anul asta pe 1 ian am fost la 70 km de Salzburg in Flachau (la recomandarea receptionerei de la hotel). Un loc plin de pensiuni si hoteluri rustice, si partie cat vezi cu ochii. Evident, totul organizat nemteste, de curatenie nu mai spun. Am vrut sa dam o fuga si la Berchtesgaden, dar am renuntat in favoarea celeilalte locatii. Insa am inteles ca si acolo este ff frumos. Daca vrei sa si vizitezi cate ceva, cumparaturi,etc, ar trebui sa te gandesti la un oras mai mare. La Kaprun n-am ajuns.
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pentru Solden pot da informatii doritorilor. Am fost doua ierni la rand acolo. Partiile extraordinare, zapada din belsug. Nu trebuie ratate partiile de pe ghetari (sunt 2 acolo); cine are curaj poate sa incerce partia de concurs olimpic. De asemenea, dupa schi va puteti relaxa in complexul de ape termale Aquadome din Langenfeld. Senzatia e de exceptie.. bazine afara cu apa la 30 grade C, inconjurat de zapada, munti, brazi, la -15 grade. Cool

Anul asta vreau sa schimb locatia si ma gandeam la zona Zillertal (Mayrhofen, Hintertux). Momentan sunt in faza de documentare.
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Tot uitandu-ma pe "via michelin", avand in vedere si ca azi este vineri, m-am gandit sa va intreb care ar fi alegerea voastra pentru perioada de Craciun-Anul Nou: zapada sau plaja? A fost cineva la ski in Grecia?
  • Raff

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am auzit ca si la bulgari in Bansko e super tare. Partiile sunt f misto insa dk nu ninge...ati cam pus-o...motiv pt care e mult mai tare in Austria (organizare mai buna si aveti si varianta ghetarilor unde e zapada oricum)
  • Paul Neacsu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Da, asa am auzit si eu. Intre timp am descoperit si doua locatii in Grecia, una pe Muntele Olimp, alta mai in sud spre Atena (Arechovo daca nu gresesc). Insa problema e zapada....daca nu este?....ce te faci? Si in apropiere nu se afla nici un oras mai mare... Ramane Austria in top. Pe net, un top al locatiilor pentru vacanta de iarna ar fi cam asa: 1Viena, 2Salzburg- si datorita imprejurimilor, urmate la mica distanta de Praga si Munchen - evident, discutam de locatii accesibile financiar.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR