Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • outkastm

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2008 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Ieri mi-am facut pentru prima oara numere rosii si la rand erau si cei cu prelungiri. Atentie: numerele nu se prelungesc ci de fapt se primesc altele deci trebuie dosar complet ca la prima inmatriculare provizorie si in plus programare de la RAR stampilata. Nu mergeti sa faceti alte numere rosii daca cele existente nu au expirat, nici macar in aceeasi zi in care expira, veti fi intorsi inapoi.
Skip ads

  • zzzalex

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1994 c1.4zn
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
outkastm; ai dreptate, daca nu ti-au expirat numerele, primele date pe 30 zile, nu va sta de vorba cu tine nimeni . Vis-a-vis de programarea de la rar este adevarat , eu cel putin avand programare, pe 2.09, am anexat la cererea mea de prelungire numere rosii, facuta catre comandant, si programarea ce am ridicat-o de la rar; specific ca programarea am facut-o online
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
STUPOARE am fost azi la politie si SURPRIZA Numere rosii nu se acorda decat cu 10 zile inainte de programare si cu 10 zile dupa programare !am ramas asa Shocked Shocked Shocked dupa ce m-am prezentat cu toate actele asigurare platit la cec etc..
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Daca mai aveti ceva detalii HELP cum ati obtinut voi numere ....
Skip ads

  • floppy_miau

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Kadett 1984
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
stie cineva daca se pot obtine numerele provizorii si daca se poate inmatricula masina adusa din afara fara numerele cu care a intrat in tara? va rog lamuriti-ma si pe mine
  • floppy_miau

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Kadett 1984
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
iuliansiflorentina a scris:STUPOARE am fost azi la politie si SURPRIZA Numere rosii nu se acorda decat cu 10 zile inainte de programare si cu 10 zile dupa programare !am ramas asa Shocked Shocked Shocked dupa ce m-am prezentat cu toate actele asigurare platit la cec etc..
.... cum adica cu 10 zile inaine si dupa programare?
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Pai am avut odata numere rosii ... acum din 2 august se dau iar numere rosii pe o perioada de maxim 90 zile .. eu fiind programat pe data de 8 octombrie am fost azi la politie sa iau iar numere rosii ...dar domnu de acolo a zis ca cu 10 zile inainte de programare asta insemnand 29 sept si 10 zile dupa programare adik 17-18 oct sa imi dea iar numere dar trebuie sa vin atunci ...iar eu nu prea cred vrajeala asta si caut acuma articolul cu aceste modificari la acordarea numerelor...........
  • floppy_miau

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Kadett 1984
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
pai pt 10 zile nuva pt ce ai avea nevoie de numere valabile 90 de zile iar dupa programare, eu stiu ca se face inmatricularea definitiva si nu mai ai nevoie de nr rosii.... problema mea e ca eu nu am numerele cu care a fost adusa in tara masina, am brief-urile, inclusiv cel pt numerele provizorii luate din germania dar nu am numerele.... se poate oare inmatricula masina?
Skip ads

  • zzzalex

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1994 c1.4zn
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
nu este asevarat; noul ordin al ministrului de interne face referire exacta la acest fapt: numere provizorii se acorda pe o perioada de maxim 90 de zile.PUNCT
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Daca imi dai si mie articolul ala esti de nota 10 ! ca sa il tuflesc la politist pe birou sa-l vada Ms
  • zzzalex

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1994 c1.4zn
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
eu mi-am prelungit nr.rosii a doua oara incepand cu data de 22.08; acest ordin este dat de ministrul de interne si se aplica din data de 20.08.Care este ordinul si ce numar are nu stiu sa-ti spun, dar stiu faptul ca se refera la acest aspect care da posibilitatea sa se prelungeasca numerele rosii cu conditia de a respecte cerintele cerute de departamentul inmatriculari in acest caz.
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Done. Am fost azi iar la alt ghiseu si sa rezolvat scurt si la obiect ... Al 2 lea set de numere provizorii. Ati vazut ca vor sa scoata si taxa de mediu? si cei care au platit-o deja sa le dea banii inapoi...... Din punctul meu de vedere pentru 200 300 400 500 euro cat se da taxa pentru un autovehicul adus Din Ex: Germania este bine venita taxa daca ar face drumurile , parcuri, locuri de parcari, sa simtim si noi ca suntem in UE pe banii nostri.
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Deci, numerele rosii se pot da, de 3 ori a cate 30 zile sau poti lua 1 data pentru 90 zile daca specifici acest lucru de la inceput (avand in vedere programarea foarte tarzie pentru autentificare la RAR)? Si... care sunt cerintele cerute de departamentul inmatriculari in acest caz?

Cat despre taxa de poluare, nu cred eu ca o scot... m-as bucura, pentru ca pe mine ma asteapta o taxa de 1700 euro.
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Da ce masina ai de te ajunge 1700 euro ... eu am o vectra din 92 motor 1.6 euro 2 si e vre-o 291 euro taxa
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Pai atat e taxa pentru 1.9, euro2 din '98 = 1700 euro.
  • zzzalex

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1994 c1.4zn
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2008

  • Mesaj Privat
numerele rosii se dau de 3(trei) ori, cate 30 zile pentru fiecare data.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
si cum se procedeaza a 2-a si a 3-a oara cand scoti numerele? Faci o cerere, mergi in audienta, ceva?
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu, Faci dosar normal ca prima data ...
Asigurare 1 luna : 35 lei
Taxa Cec : 13 lei
Financiar : 7 lei
Numerele rosii: 40 lei (se platesc la ghiseu la politie cand dai dosaru)
Dosar : copie asigurare, copie acte masina,copie buletin,chitante cec si financiar in original , cerere obtinere numere provizorii gasesti la chioscurile de langa politie, brief in original ...si cam atat Spor .
  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
O completare este Adeverinta de la RAR cum ca ai programare, trebuie pus la acte cand prelungesti Wink
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Da corect am omis... asta in cazul in care vrei sa obtii al 2 lea set ..dar am auzit ca se pot obtine in cazul in care esti programat peste vre-0 2 -3 luni la rar .. 3 luni de numere provizorii din prima .......
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR