Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
O intrebare pentru opelistii buzoieni: fiind proaspat posesor de astra F ,X17DTL-an 1996, ma intereseaza unde pot schimba kitul de distributie-curea, role, pompa de apa-,curea alternator, cea de la pompa de apa...Voi cum procedati, cumparati kitul si mergeti la service(in cazul asta cred ca nu se da garantie la lucrare), sau acceptati piesele (kitul)din service?Eu m-am interesat la Auto Premier si la 500ron au kitul de distributie: curea conti,role si pompa de apa. Ce marci imi recomandati pt. distributie?Alte magazine de unde pot cumpara piese opel unde gasesc? Va multumesc.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cand aveam bertone , dupa ce mi l-au facut praf in service , distributia si alte lucruri mai delicate le-am schimbat numai la mecanicul meu , in fata portii .
Piesele le luam de la TGS(Unirii Nord) sau primul magazin din Micro 14 dupa ce le comparam cu cei de la Auto Premier , asta daca nu erau pe original , caz in care le luam din alta parte .
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Cand aveam bertone , dupa ce mi l-au facut praf in service , distributia si alte lucruri mai delicate le-am schimbat numai la mecanicul meu , in fata portii .
Piesele le luam de la TGS(Unirii Nord) sau primul magazin din Micro 14 dupa ce le comparam cu cei de la Auto Premier , asta daca nu erau pe original , caz in care le luam din alta parte .


Parerea mea e ca AutoPremier au preturi cam ridicate...Dar un service ceva..., la daewoo ce zici, mecanicii sunt priceputi?Ideea e ca nu sunt din oras, nu vreau sa las masina peste noapte acolo...Multumesc.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daewoo...mai exista ? Smile
Pt distributie sa lasi masina oeste noapte ? se rezolva in 3 ore cu indulgenta
Skip ads

  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Daewoo...mai exista ? Smile
Pt distributie sa lasi masina oeste noapte ? se rezolva in 3 ore cu indulgenta


Daewoo...,tot pe forum am vazut ca intreba cineva din alt oras daca poate sa duca masina la ei.Ideea e ca trebuie sa-mi schimb urgent distributia si apoi sa ma apuc de motor, cred ca o segmentare... (la rece scoate fum iute).Stii cam cat ma costa o segmentare? motor X17DTL, cred ca e de opel. Spune-mi, te rog unde sa ma duc cu masina sa-mi verific injectorele(sa vad presiunea la care lucreaza), apoi pompa de injectie sa nu fie sarita de la semn( colegii mi-au zis ca si astea-injectoarele si pompa- pot fi o cauza a fumului.Un pret al verificarii care ar fi?Eu am masina de curand si nu prea am idee ce e pe la motorul asta.Mersi

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Intra si tu pe Intalniri in Buzau si cere ajutorul buzoienilor ca habar n-am de injectoare si astea ca nu le-am curatat nicodata Very Happy
Pe de alta parte ai si 1.7- ele si nu stiu cati lucreaza pe diesel , dar sigur vei gasi sugestii acolo
  • georgevig

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 1,6 16v x 16 xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sileanu_dumitru a scris:O intrebare pentru opelistii buzoieni: fiind proaspat posesor de astra F ,X17DTL-an 1996, ma intereseaza unde pot schimba kitul de distributie-curea, role, pompa de apa-,curea alternator, cea de la pompa de apa...Voi cum procedati, cumparati kitul si mergeti la service(in cazul asta cred ca nu se da garantie la lucrare), sau acceptati piesele (kitul)din service?Eu m-am interesat la Auto Premier si la 500ron au kitul de distributie: curea conti,role si pompa de apa. Ce marci imi recomandati pt. distributie?Alte magazine de unde pot cumpara piese opel unde gasesc? Va multumesc.

Salut, sunt din Ramnicu Sarat si te pot ajuta, cunosc un service cu oameni profesionisti si totodata au si magazin de piese auto la preturi avantajoase, de exemplu: diferenta intre Focsani si Buzau de preturi la manopera si piese,.. ofera si garantia lucrarii. Poti sa m-a concontactezi pe MP.
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
georgevig a scris:
sileanu_dumitru a scris:O intrebare pentru opelistii buzoieni: fiind proaspat posesor de astra F ,X17DTL-an 1996, ma intereseaza unde pot schimba kitul de distributie-curea, role, pompa de apa-,curea alternator, cea de la pompa de apa...Voi cum procedati, cumparati kitul si mergeti la service(in cazul asta cred ca nu se da garantie la lucrare), sau acceptati piesele (kitul)din service?Eu m-am interesat la Auto Premier si la 500ron au kitul de distributie: curea conti,role si pompa de apa. Ce marci imi recomandati pt. distributie?Alte magazine de unde pot cumpara piese opel unde gasesc? Va multumesc.

Salut, sunt din Ramnicu Sarat si te pot ajuta, cunosc un service cu oameni profesionisti si totodata au si magazin de piese auto la preturi avantajoase, de exemplu: diferenta intre Focsani si Buzau de preturi la manopera si piese,.. ofera si garantia lucrarii. Poti sa m-a concontactezi pe MP.


Salut.Eu sunt de pe ruta Buzau_Brasov.Unde este servisul asta, daca ma duc cu piesele mele(curea role, pompa apa) fac lucrarea si dau si garantie?
  • georgevig

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 1,6 16v x 16 xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
0723562163 dl popescu. este nr de telefon al patronului suna-l si it poate da detalii
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
georgevig a scris:0723562163 dl popescu. este nr de telefon al patronului suna-l si it poate da detalii



Mersi
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR