Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Sa traiti! dle primar Ontanu.

Am inteles ca, dupa afisarea scorului dlui Negoita la sect.3, v-ati hotarat sa "multumiti" si dvs locuitorii sect. 2 pana la cota dlui primar de la sect. 3 (80% ? ).
Asa ca v-ati hotarat sa-l copiati , semnand contractul cu o firma care ridica masinile oprite neregulamentar. Dar nu ati luat in calcul faptul ca dl Negoita mai intai a facut hectare de parcari si apoi a introdus ridicatorile.

Din atasamente puteti vedea ca dvs nu ati amenajat parcari nici pentru masinile firmei cu care primaria are contract pentru ridicarea masinilor stationate neregulamentar. O davada mai puternica ca va doare ..... de nevoile cetateanului nu cred ca exista.

Un cetatean care-si plateste ca boul impozitele ca sa fie luat in ras.





Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
1-nesimtiti, ce sa le zici
2-foarte tare modul de abordare direct, gen scrisoare deschisa, la persoana a doua singular. Ma tem insa ca dl. Ontanu nu intra pe acest forum, el nu este opelist! Very Happy
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
I-am trimis si dlui Ontanu acest e-mail.
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Este si asta un mod de intimidare.
Cine mai are curaj sa parcheze pe acolo Laughing
Skip ads

  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
E super tare. E cel mai puternic mod de a privi lucrurile relaxat. M-am [cenzurat] pe mine de ras.

[Editat de Maverick - ce ar fi sa folosesti un limbaj civilizat?]
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Super !
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Recent, la un post radio bucurestean, au fost sunati toti primarii de sector din Bucuresti. Negoita a spus clar si raspicat: nu a ridicat masini pana in clipa in care nu s-a asigurat ca exista un numar suficient de parcari pentru masinile din sectorul sau. Omul, rational, a luat in calcul si tranzitul pe timp de zi a altor masini, mergand pe principiul: poti parca pe un loc platit, dar pana seara. Foarte corect din partea dansului.
In schimb, ceilalti primari nu stiau cum sa o dea la cotit. Unul a trantit telefonul in nas, scuzandu-se in prealabil ca nu are semnal si este posibil sa se intrerupa. Ce a uitat idiotul, a fost faptul ca el fusese sunat pe telefonul fix. Deh.

Ceilalti primari de sector nu sunt decat niste nemernici ahtiati dupa bani. Lucreaza in slujba lor, nu in slujba cetateanului. Altfel, nu se comportau precum niste magari.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
a scris:E super tare. M-am [cenzurat] pe mine de ras.

off- cum o fi asta....?! Laughing

on-buna initiativa,daca fiecare cetatean ar trimite cate un mail(scrisoare) de nemultumire, facand referire la un fapt real,poate se vor simti intr-un fel si imbuibatii sa faca ceva,din tara asta de [cenzurat]. Very Happy
[editat de octav13]
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Aveam si eu o poza facuta de mine cu doua masini din astea parcate fix pe hasura din intersectie de la Moghioros. Le voi cauta prin telefon si le voi posta mai tarziu.
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cristian_ a scris:I-am trimis si dlui Ontanu acest e-mail.


Il doare la 5m de basca. Sunt insa curios daca o sa primesti raspuns din partea lui!
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ca nu sunt locuri de parcare, e adevarat. Dar e normal cum se parcheaza pe Mosilor si pe toata sos Colentina...? ( in mod special in zona obor).
Cand ne vom civiliza macar un pic, "hingherii" nu or sa mai aiba ce ridica.
Problema e ca nu se ridica TOT ce trebuie( a se citi masini de smecheri).
eu cu ochii mei am vazut cum in zona obor se ridicau toate masinile de langa un BMW seria 5. Dar BMW-ul era invizibil.
In rest, numai de bine !
  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
cristian_ a scris:Sa traiti! dle primar Ontanu.

Am inteles ca, dupa afisarea scorului dlui Negoita la sect.3, v-ati hotarat sa "multumiti" si dvs locuitorii sect. 2 pana la cota dlui primar de la sect. 3 (80% ? ).
Asa ca v-ati hotarat sa-l copiati , semnand contractul cu o firma care ridica masinile oprite neregulamentar. Dar nu ati luat in calcul faptul ca dl Negoita mai intai a facut hectare de parcari si apoi a introdus ridicatorile.


Din atasamente puteti vedea ca dvs nu ati amenajat parcari nici pentru masinile firmei cu care primaria are contract pentru ridicarea masinilor stationate neregulamentar. O davada mai puternica ca va doare ..... de nevoile cetateanului nu cred ca exista.

Un cetatean care-si plateste ca boul impozitele ca sa fie luat in ras.






Nu au scrupule astia cu platformele primariei ... aseara in jurul orelor 20 era sa ma faca praf un cretin cu un camion d'asta .....mentionez ca era si cu politist in dreapta si au ignorat total semnul cedeaza trecerea. Nu ma mai mira nimic .
Skip ads

  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@Tazman Am primit de la un domn de la primarie un numar de inregistrare, ca raspuns la e-mailul trimis. Macar ceva PR sa miste.

@Maverick Scuze. Imi imaginam cum de-a lungul strazii numite Calea Mosilor, stau langa bordura , parcate , masinile respective , si a fost f puternica imaginea.
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da, asa e cum spuneia si tu, ar trebui sa ai parcare unde sa-ti lasi masina. Si in conditiilea astea, da, parchezi aiurea, iti ridica masina. Mi se pare corect.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Oricum daca parchezi la nea Ontanu pe tarla naspa, te costa doar 700 ron.
Adica 100 la stat, ca amenda la militie si restul ia Supercomul ca sa contribuie la ? alegeri?
Ca locuitor pe tarlaua sus mentionata, pot sa garantez, ca cel putin unde locuiesc eu, nu a fost creeat nici un loc in plus de parcare fata de cele existente. Doar au fost cosmetizate execrabil.
Si eu sunt pentru sanctionarea cat mai mare a celor care dau dovada de nesimtire/sfidare in modul de parcare dar nu sunt de acord ca aceste taxe sa nu intre in buzunarul primariei.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR