Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • deleted-763

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ieri m-am apucat cu un amic sa schimbam ambreiajul pt. ca patina f tare si dupa ce am dat jos cutia ... stupoare era plin discul si placa de ulei .

In prima faza am crezut ca e de la semering dar era intact si dand cu presupusul am zis ca cineva a gresit si a turnat ulei pe o gaura de vizitare de la ambreiaj .

Problema nu ar fi aici ci in faptul ca dupa ce am pus noul ambreiaj pur si simplu masina nu intra in nici o viteza ... cand incerc sa o bag in orice viteza "caraie" si nu intra ...

Chiar nu inteleg de unde e problema si cand ma gandesc ca trebuie data iar cutia jos ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca caraie e pt. ca ambreiajul nu decupleaza. Uita-te atent cand montezi din nou cutia cum e actionarea ambreiajului si pune la loc asa cum trebuie. Daca actionarea e cumva hidraulica verifica pistonasul.
  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
vezi ca uleiul ala sa nu fie din cutie!!!!
  • deleted-763

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2005

  • Mesaj Privat
radu a scris:vezi ca uleiul ala sa nu fie din cutie!!!!


da cu parere de rau mi-am dat seama ca uleiul chiar era din cutie si sarise pe la semering Sad ...
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
LOL, bai bejeneule, te mai duci la meseriasi d-astia frate? de ce naiba nu dai un telefon ? eu am calibra de 4 ani de zile si nu intampin probleme din astea ca tine, cu mecanici care iti pun ulei de cutie in MOTOR pe la JOJA, si din astia care dupa ce e discul plin de ulei iti spun ca domne n-are nimic semeringu`... sa fim seriosi!

next time suna! shi cand raspunzi la telefonu ala ma rog de tine sa-ti dau eu pompa de benzina ce draq...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR