Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • shtef

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Problema consta in faptul ca motorasul functioneaza doar cand vrea el, adica butonul functioneaza in sensul ca se aprinde ledul de pe el dar motorasul nu se mai misca. Azi am dat iar torpedoul jos pt ca mi se abureau geamurile si nu stiam de ce....cauza era ca se inversase intr-un mod necunoscut modul de functionare al butonului; adica apasam sa recircule si el tragea de afara si invers. M-am mai jucat putin la el (cuplam - decuplam) pana cand motorasul iar "a cedat"; noroc ca a ramas blocat sa traga aer de afara ca altfel iar stateam cu carpa pe geam. A mai patit cineva asa ceva? Stiti ce ar putea fi?
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit in club, in primul rand te intreb daca ai folosit comanda " Cauta " spunandu-ti ca vei gasii raspuns la peste 95 % din intrebarile tale, doar sa ai rabdare sa citesti. Acu ce pot sa-ti spun despre problema ta este ca ar trebui sa nu te complici cu repararea motorasului ci cu schimbarea lui cu unul bun si asa vei afla daca este o problema electrica a motorasului sau o problema electrica pe instalatia masini, inversia polaritatii, e cel mai simplu, succes
  • shtef

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cred ca am citit aproape toate topicurile legate de acest motoras....dar mai nimic asemanator
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR