Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am cumparat recent 4 anvelope Michelin Pilot Sport 225 45 17 si am observat de cand le-am montat ca dupa ce merg anvelopele arata ciudat, adica partea exterioara a lor este foarte lucioasa iar restul este normala murdara de la sosea. Care este problema? Toate sunt uzate la fel, au fost echilibrate, insa cam jumatatea dinspre exterior a anvelopei este mereu negru lucios, parca nu ar calca soseaua deloc...sau doar partea aceea calca soseaua. Nu imi explic...poate imi ziceti dvs...totusi cred ca geometria mea e praf...Sad
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
depinde de presiune...
eu am in gume 2.2 bari...stiu ca este mai putin decat zice producatorul,gumele se uzeaza mai mult pe partile exterioare...dar decat sa-mi clantane dintii in gura si sa distrug alte elemente la suspensie prefer sa schimb cauciucurile mai des.am 215 55/16
oricum vectra c are o geometrie ciudata..rotile tind "sa se culce"spre interior adica partea care ia contact cu asfaltul este cea interioara.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
in ianuarie am schimbat toate cauciucurile pt ca aveam geometria proasta si toate erau tocite la interior. am facut unghiul la reprezentanta, a costat 500 ron (cu bielete fata schimbate).
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ai nevoie de un control amanuntit la tot ce tine de directie ,bielete ,capete de bara s. a. si dupa ce schimbi ce e de schimbat un bracaj destept.exclus cauciucurile sa aiba vreo vina.vezi ca la reprezentante un bracaj care normal se face in maxim ,maxim 1 ora ,la ei se factureaza vreo 6-7 ore.
Skip ads

  • costache

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2003 Y20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa fac reclama dar la reprezentanta (Galati) manopera pentru bracaj este 1,5h , nu recomand la nimeni sa o faca la ei . Am facut bracajul de 2 ori si nu am fost multumit. In unul din cazuri m-au pus sa schimb amortizorul dreapta fata . Nu era in limite unghiul de cadere care totusi cred ca se poate regla. Am doua rapoarte de verificare la care unele valori nu corespund , parca as fi venit cu alt model de masina la verificare.
  • dre

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 idh17
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2007

  • Mesaj Privat
In ce consta bracajul?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR