Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • canto

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
Sunt nou pe forum, deci nu prea stiu multe Smile
Am un vectra b '97 1.8 16v benzina + gpl. Am probleme cu senzorii: abs toti 4, de temperatura, de detonatie si cel mai nesimtit cel de la clapeta de acceleratie, pe care l.am schimbat dar tot nu merge. Am fost la tester 2 chiar si mi.au spus ca este 95% blocat, le.am spus ca l.am schimbat si mi.au spus ca e o problema de fire/mufa (la astea chiar nu vreau sa ma bag ca fac prostii:( ) stiti vreun electrician care se pricepe si nu se lauda cu asta (adica nu ia multi bani)?
Si as mai vrea sa aflu unde sunt amplasati senzorii pt ca nu ii gasesc. De la tico la vectra e u pas maricel :p
Vreau sa ii scot sa ii curat cu un spray de contact, poate poate mai "trag de ei" pana strang ceva bani sa ii cumpar ca sunt destul de multi.
Multumesc!
  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2011

  • Mesaj Privat
I-ai pe rand. La erorile ABS problema e posibil sa fie alta. Cauta in sectiunea TUTORIALE - depanare calculator ABS. pentru senzor clapeta acceleratie, iarasi e o problema destul de cunoscuta si vei gasi solutia tot la tutoriale - curatare corp clapeta acceleratie. Iti recomand sa cureti si EGR.

Succes
  • canto

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Tot caut, de dimineata tot incerc sa gaesc. Mersi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR