Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • loghinrazvan

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Sunt un proaspat posesor de Vectra C 2006. Abia am scapat de focus. La ford daca schimbi bateria, sau decuplezi casetofonul iti cere pe urma sa bagi un code pin. Acum poate gresesc dar mi-a zis un prieten (nu e posesor de opel) ca si la opel este aceeasi problema si mai mult de atat chiar daca si cand schimb bateria de telecomanda, sau bateria mare imi cere un cod pin. Sper ca vorbeste in necunostinta de cauza dar am zis mai bine sa intreb decat sa aflu incercand Laughing .
Acum nu sariti cu raspunsuri offtopic va rog. Repet abia am trecut la opel.
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pai mi se pare absolut normal sa-ti ceara codul casetofonul din moment ce ai scos bateria, cat despre bateria de la telecomanda, prietenul ala ti-a spus o mare prostie, bateria de la telecomanda are treaba doar cu cheia.
Pe langa treaba cu codul la casetofon, cred ca o sa trebuiasca sa setezi din nou geamurile, adica nu vor mai cobora si urca automat ci doar atat timp cat ti apasat pe buton, asa e la Vectra B. Ca sa le setezi, trebuie sa le deschizi complet, apoi cand le inchizi trebuie sa ti apasat pe buton pana se aude un tzacanit.
  • loghinrazvan

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns. Inseamna ca am o mare problema: nu am nici un cod. Am cumparat-o SH si nu m-am gandit sa cer codul, cred ca nici nu il avea ca u mi-a dat nici macar un manual sau ceva. Sa inteleg ca ar trebui sa deblochez cumva casetofonul. Stii cumva daca trebuie sa apelez la un dealer Opel sau, exista vreo metoda in afara sa pun in paralel o baterie buna?
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Da, sau mergi la reprezentanta si ceri carpass care costa in jur de 100ron sau dai seria de la casetofon intr-un topic de aici, cauta dupa decodare casetofon. Poate iti zice cineva codul.
Skip ads

  • pro_dragos

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Exista o combinatie de butoane care te ajuta sa introduci codul casetofonului. Combinatia o gasesti tot pe forum iar codul il gasesti ori in carte (daca ai avut norocul sa primesti toata documentatia masinii) ori scris pe carcasa casetofonului (daca a fost cineva inspirat sa il scrie inaintea ta). Very Happy
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
La Vectra B exista o combinatie prin care casetofonul nu iti mai cere codul in cazul in care decuplezi bateria. Iti urez sa existe si la C.
  • AdryanX

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 16DA :))
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
exista si la C ca mie nu mi-a cerut
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR