Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
din cate stiu cu OP-COM nu se poate face asa ceva
ai nevoie de tech 2
cat despre compatibilitatea intre diferite motorizari nu stiu si nu ma pronunt...
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cu siguranta se poate reprogrma, insa numai cu Tech 2. Ar trebu-i sa-i zici electricianului de la casa locala Opel sa se conecteze pe MID si acolo pe programari sa le potriveasca in functie de masina ta.
  • gagaraz

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2012

  • Mesaj Privat
astazi mi-am reprogramat mid-ul...bineinteles la o alta reprezentanta opel....reprogramarea a facut-o cu tech 2 insa imi apar niste date la consum instant si consum la 100 de km de mama zici ca am ferari testarosa....32,8 de l\100km consum instant etc...eu zic ca nu a reusit reprogramarea....in afara de limba ca acum e in engleza nu vad alte rezultate...la reprogramare imi trebuie cumva opel pass?....va intreb pe voi care ati trecut prin asa ceva!...milioane de scuze....stiu ca-s offtopic!
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cand iti apare acest consum instantaneu?
cand accelerezi? e normal atunci.
verifica consumul mediu dupa vreo cateva zeci de km si apoi vezi daca e mai uman...
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cat despre Car Pass, la Opel K line nu ai nevoie.
  • gagaraz

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2012

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema....mid-ul e functional 100%....am folosit codul 029 iar acum datele sunt reale!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Inseamna ca era de Astra H
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am comandat o interfata Op-Com de pe ebay, v1.44. A ajuns azi, dar cu cd-ul spart. A mai cumparat cineva si are acest cd? Multumesc.
Skip ads

  • deleted-42852

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@liviu2004
Te pot ajuta eu cu softuri preparate de mine nu cele ce vin pe cd-ul din China.
Adica cu OP-COM 100219a in Engleza si Romana sau OP-COM China CLone 08/2010 tot asa in Romana si Engleza...... la alegere
Le-as ridica pe rapidshare si as posta link-urile aici dar nu stiu daca este voie ca nu am mai urmarit forumul de mult.
Cu respect
  • deleted-42852

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Daca nu stiati au aparut de ceva timp clone cu versiuni 2012
Eu am OP-COM 120309c in limba engleza si VauX-COm 120609
Interfatele sunt inseriate au 1 an de zile garantie si softul este upgradabil gratuit de pe serverul FTP al "producatorului"
Cu deosebit respect
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Foarte interesant Dragos. Presupun ca mai multe detalii nu poti da... Tot se vorbeste de VauX-COm ce face tot de la Opel ALL si tot de la OPcom. Eu tot nu cred pana nu vad. Pana si Smok tot au probleme, daramite o clona.
Din cautarile mele OPCOM110811b ar fi ultima versiune de ”clona”. Interfata are HW diferit, costa 200 leva si, evident, nu se vand in RO.
  • deleted-42852

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Angel si originalele au probleme ce sa mai vorbim despre clone.
Dar iti multumesc de increderea pe care mi-o acorzi. Stiu ca nu iti vine sa crezi, dar asta nu este treaba mea.
Detalii..? Sigur ca da.
Interfata este o clona, si poti folosii softurile OP-COm 120309 si VAuxCom 120609 in limba engleza bineinteles. Softurile nu se pot folosii decat cu interfata dedicata nu orice clona china. Softurile sunt upgradabie de serverul de ftp al "producatorului" Deci se poate upgrada in viitor.
Chiar da iti trimit softul tot nu te-ai putea folosii de el fiindca trebuie sa ai interfata de la mine.
Asta pe deoparte. Pe dealta parte ultima versiune la liber de OP-COm care se poate folosii cu clonele chinezesti este OP-COM China Clone sau varianta 10-0219 care sti ca o am eu si probabil circula de la unu la altul ca sti foarte bine ca am vandut si eu OP-COM.
Dar daca te uiti in urma in acest thread si asta sti foarte bine, ai vazut ca am mai postat PrintScreen-uri cu versiuni mai noi de OP-COM si VAUXCOM care pot fi folosite cu clone Chinezesti si anume versiunile OP-COm 100315 in limba Romana si VauxCom 100820b.
Pentru mine acum este foarte simplu sa te fac sa creezi si anume sa iti trimit o monstara si anume sa iti dau OP-COM 100315e in limba romana. Dar acum nici eu nu am chiar asa incredere in oameni ca si tine si pot spune ca ti-l trimit fiindca nu cred ca nu ai sa-l dai pe cd-ul pe care dai softurile atunci cand vinzi interfate.
Dar cum eu am incredere in oameni si te considr incontinuare un amic ( cu toate ca vorba lui Mishu ) intre noi prietenii nu ar trebui sa exista suspiciuni si ar trebui sa fie ma multa incredere, eu am sa iti trimit softul.
Dupa aceea te rog sa spui aici pe forum daca mint sau nu cand fac vreo afirmatie.
Cu respect
Skip ads

  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
angi,unde intru fratioare pe op com sa vad cat de saturat e saracia de filtru de particule?
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Dragos, asa cum am scris in PM, treaba cu pin code mi se pare cea mai neplauzibila. Oricum, multumesc de amabilitate. Oricum imi place solutia eleganta de a ne arata lucruri noi Cool

Alex, te duci pe motor si acolo ai valori reale. Sapa putin prin ele si vei gasi ce te intereseaza si nu numai. Totusi, retin ca ai ciudatenia aia de Denso pe 1,7. E tare ciudat ECU asta si la diagnoza, si la resoftare. Cel mai probabil se impaca bine cu GM MDI la diagnoza si Piasini la resoftare.
  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
http://fisierulmeu.ro/53QWI...ixed-exe-zip.html
  • deleted-42852

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
@DB77AAA
Ti-am explicat la telefon si acum o fac si pentru cei interesati de discutie.
VAUXCOM 100820b este "preparat special" ca sa poata citi codul pin sau mai bine zis are implementata aceasta functie. Aceasta functie nu functioneaza pe toate tipurile de masini si nici pe toate pe care "producatorul" a zis ca functioneaza. Defapt nici el nu a garantat. A zis ca sa conlucram l aspectul asta dar dupa un timp nu am mai putut intra in legatura cu el. Aceasta versiune functioneaza cu orice clona deaceea eu "nu am pus-o la bataie" niciodata. Fiindca vanzatori deabia asteapta sa-si vanda interfatele cu softurile pe care nu dau 2 bani ( si totul se doreste a fi "moca" - deaceea nici eu nu am dat acest soft cu interfatele pe care le-am comercializat )
Softurile care le am acum nu au aceasta functie fiindcva sunt preparate de altcineva. Sunt practic softuri originala in care s-a introdus licenta, stiu ca intelegi ce vreau sa spun.
In orice caz fiecare interfata este inseriata iar softul nu functioneaza decat cu interfata lui. Acum vanzatorii care vor sa incerce diferite "giumbuslucuri" nu au decat sa o faca. le pot pune la dispozitie material de studiu. (a nu se intelege ca este "moca" cum s-ar crede )
Detalii mai multe referitoare la acest aspect ti-am dat la telefon. Nu se cade sa discutam chestii din acestea pe forum.
Eu nu am vrut decat sa aduc la cunostiinta membrilor ce urmaresc acest tread ca exista si versiuni mai noi care functioneaza si cu "alte inetrfate" decat cele originale.
Si acesta a fost ultima mea interventie referitoare la acest subiect.
Cu deosebit respect
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mattydr67 a scris:Acum vanzatorii care vor sa incerce diferite "giumbuslucuri" nu au decat sa o faca. le pot pune la dispozitie material de studiu. (a nu se intelege ca este "moca" cum s-ar crede)


Si care ar fi pretul ala ca Maria Ta sa isi impartaseasca cunostiintele cu muritorii de rand?

http://interfetediagnoza.co...amp;product_id=89
  • deleted-42852

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Vrea decat sa fac remarca ca anuntul respectiv nu este al meu, in primul rand si in al doilea rand eu nu vad in lista ca suporta motorizarile noi pe care le gasesti in in lista de masini din ( 2012 ) cum ar fi cele din poze ( sunt Astra J si Insignia ).
Imi pare rau nu detin nici un fel de cunostiinte in domeniu ca sa pot impartii cu cineva. Erea vorba de o clona op-com 120309c.
Atat si nimic mai mult. Pentru pretul unei interfate de genul asta puteti sa-l conatctati pe Patrian de pe mhhauto.com
Cu deosebit repect.


  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mattydr67, nu ai citit anuntul pana la final. Mai asteptam sa ne luminezi ce interfete mai sunt si de ce soft-uri ai mai facut tu rost. Aflam si noi chestii noi.
  • deleted-42852

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
De citit l-am citit dar nu am vazut mentionate motorizarile respective.
Daca tu spui ca ai interfata pe care o am eu sau ceva similar, atunci nu iti doresc decat mult succes.
Nu am nici cea mai mica intentie sa fac nici un fel de reclama ( cel putin nu pe forum ).
Ce am eu functioneaza atat cu softuri 2010, 2011 si 2012
Dar am mentionat doar versiunile cele mai noi OP-COM 120309 si VauxCom 120609
Daca interfata pe care o nominalizezi tu functioneaza cu versiunile din 2012 ( 120209 sau 120309 ) ca sa vorbesc numai de OP-COM atunci esti fericitul posesor a unei interfate noi si probabil mai de calitate decat cele venite din China.
Eu nu vreau sa fiu sarcastic ca tine, ca nu-mi sta in fire.
Dupa cum am spus, si mentionez iar, am considerat ca este bine sa aduc la cunostiinta colegilor noile aparitii in ceea ce privesc interfatele OP-COM. Si asta o fac de fiecare data cand si am ceea ce afirm ca am, nu vorbesc doar ca sa ma aflu in treaba.
Lucrez si la versiunea in limba romana dar nu pot sa fac o predictie cand va fi functionabila. Asa ca nu o lua ca un anunt publicitar ceea ce afirm eu pe forum.
Cu deosebit respect
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR