Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Calculatoarele Z13DT nu au pinout consumption signal.Treaba poate fi din fericire rezolvata,Dupa lungi cautari,am dat peste un site polonez care comercializeaza "solutia".
Gasiti explicatii,schema,etc.Eu am comandat produsul,mi-a sosit,din pacate n-am avut inca timp sa ma ocup de montaj,dar este bagata lucrarea pe lista de provocari. Smile Pretul este trecut acolo,variaza in functie de shipping.

http://www.reveltronics.com...-to-pwm-converter

Restul tine de "fire trase"... Smile
  • Ovidiu-Mihai

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Sunt nou pe aici... de curând mi-am achiziționat un Opel corsa c cu motor z13dt ... cu comenzi volan displey mare si cd30 pilot automat.. întrebarea este dc nu îmi funcționeazã consumu instant ... nu îmi afișeazã... am dat jos casetofonul si am vãzut ca pini din gif sunt Trași... adicã îmi funcționeazã cât mai pot face cu motorina din rezervor... îmi afișeazã radio.. Ok.. acum vin cu întrebarea... care ma macinã de câteva zile ca mi-au spus niște prieteni ca ar trebui sa trag un fir de la ecu ca sa îmi apãra consumul instant... ma poate ajuta cineva care știe de unde sa trag acest fir? Din ce mufa? De unde iau semnal? Va rog mult de tot sa ma ajutați!
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit! Raspunsul o sa-l gasesti citind de la cap pana.. aici,topic-ul unde ai pus intrebarea.N-ai de unde trage firul respectiv pentru simplul motiv ca n-ai sa gasesti pin-out -ul respectiv pe calculatorul masinii.Solutii exista,lucrez la una,deocamdata-i insa prea frig sa-mi continui "lucrarea".Treaba este insa...merita sa dai un ban ca sa afli ceea ce stii deja? Smile Ai un consum,care chiar si cu un mers sportiv ,multi te-ar invidia! Personal testat,fac doua drumuri dus-intors Constanta-Bucuresti(plus oras pana la destinatii) cu un singur plin.In oras depinde de talpa,dar si asa de la plin la plin,uit .."datele".. Smile Si in ciuda unor "pareri/statistici" de pe aici,de doi ani n-a mai cerut motorasul decat.. intretinere,consumabile.Motorina sa ai,s-o arzi sanatos! Smile
  • cosmineDYZ

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salve ! Dupa atata timp de pauza pe topicul asta...a reusit cineva sa activeze BC pe corsa 1.3 CDTI CD70Navi cu ecran mare si cu buton BC Smile ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR